•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna Położenie Położenie geograficzne

Położenie geograficzne


Pobiedna leży w południowo-zachodniej części Polski (zobacz mapę), w Sudetach u podnóża Gór Izerskich nad potokami Łużyca i Granicznik. Bardzo dokładne położenie na mapie wyznaczają współrzędne 50o 56` 9`` szerokości geograficznej północnej, oraz 15o 17`43`` długości geograficznej wschodniej.

W/g oficjalnych źródeł Pobiedna leży na wysokości 478 m npm, jednak wszystkim którzy znają Pobiedną nie trzeba tłumaczyc dlaczego te dane wydają sią mało precyzyjne, a tym, którzy nigdy w Pobiednej nie byli wystarczy powiedzieć, że różnica wysokości między najniższym, a najwyższym punktem w Pobiednej wynosi 144 m (przy całkowitej powierzchni Pobiednej wynoszącej 467 ha jest znaczna różnica wysokości). Najniższy punkt w Pobiednej znajduje się przy ul. Łąkowej (406 m npm), a najwyższy powyżej Wieży Wilhelma (550 m npm). Centrum Pobiednej znajduje się na wysokości 438 m npm.

Przez Pobiedna przepływa potok Łużyca który dzieli Pobiedną na dwie części, zaczynając swój bieg w południowo-zachodniej części przepływa przez centrum i opuszcza granice naszej wsi na jej północno-wschodnich krancach.

Przez Pobiedną przebiega droga wojewódzka nr 358 z kierunku Leśnej do Czerniawy.

Od drogowego przejścia granicznego z Czechami w Czerniawie dzieli nas zaledwie 2 km, a od przejścia drogowego z Niemcami w Zgorzelcu 39 km.

Przez Pobiedna przebiega kilka szlaków turystycznych i rowerowych.

Opracował (m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u