•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Tak się zmienią drogi w powiecie

Tak się zmienią drogi w powiecie


Powiat kontynuuje duże inwestycje drogowe. Znamy plan powiatowych inwestycji na ten oraz przyszły rok. Tylko w Lubaniu zmodernizowanych zostanie 5 kilometrów dróg. Przebudowane zostaną – ulica Różana, ulica Leśna w kierunku Kościuszki, powstanie nowa sygnalizacja świetlna wraz z przebudową części ulic Wrocławskiej i Podwale.

Ważną inwestycją, w tym roku będzie przebudowa ulicy Różnej, która od lat czeka na remont. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie od ulicy Głównej przez Uniegoszcz do granic miasta. Będzie to odcinek o łącznej długości 2 kilometrów. Koszt inwestycji przekroczy 2,5 mln zł – z czego 80% Powiat Lubański pozyskał z budżetu państwa. 500.000 zł stanowiące 20% wkładu własnego na realizację zadania pochodzi z rezerwy inwestycyjnej powiatu.

W maju ogłoszony zostanie również przetarg na modernizację blisko kilometrowego odcinka ulicy Leśnej w kierunku ulicy Kościuszki – od przejazdu kolejowego do Punktu Obsługi klienta TAURON.

W tym roku rozpocznie się również przebudowa ulic Wrocławskiej i Podwale, stanowiących wyjazd z Lubania w kierunku Nowogrodźca. Modernizacja 1,5 kilometrowego odcinka drogi realizowana będzie przy współudziale środków finansowych z budżetu Miasta Lubania oraz Powiatu Lubańskiego (po 350 tysięcy złotych) oraz samorządu województwa dolnośląskiego (1 milion 375 tysięcy złotych). W ramach prac na tym odcinku odnowione zostaną chodniki po obu stronach oraz jezdnia wraz z odwodnieniem w ciągu drogi. W ramach tej inwestycji powstanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Podwale, Ratuszowej i Zgorzeleckiej oraz chodniki na długości 3 kilometrów.

Wielkimi krokami zbliża się również modernizacja ponad 3 kilometrowego odcinka drogi powiatowej prowadzącej z Siekierczyna do Nowej Karczmy. Ponad 60 procent wartości całej inwestycji pokryje dotacja. Koszt modernizacji to ponad 3 miliony 600 tysięcy złotych.

Planowana jest również przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej wraz z chodnikiem w Pobiednej, w ciągu ulic Dworcowej i Nowowiejskiej .

Sporo zmian czeka nas także na odcinkach dróg wojewódzkich w Leśnej, Świeradowie-Zdroju oraz Platerówce. Odbudowane zostaną drogi z Platerówki przez Leśną do Świecia i dalej w kierunku Gryfowa Śląskiego oraz z Krobicy do Czerniawy. Przewidywana wartość projektu wyniesie ok. 10 milionów euro. Długość dróg przeznaczonych do modernizacji w ramach projektu to blisko 42 kilometrów.

- Na poprawę infrastruktury drogowej w powiecie w tym roku przeznaczymy ponad 9 milionów złotych. Środki, które pozyskane zostały z poza budżetu powiatu to kwota 7 milionów złotych. Za te pieniądze zmodernizowanych zostanie 9 kilometrów dróg powiatowych i wojewódzkich oraz 4 kilometry chodników – podsumowuje Walery Czarnecki, starosta lubański.

Źródło: powiatluban.pl


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u