•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Pożar w budynku mieszkalnym w Pobiednej

Pożar w budynku mieszkalnym w Pobiednej

26 listopada 2018 r.
Dzisiejszej nocy w Pobiednej miał miejsce pożar w jednym z budynków mieszkalnych przy ul Dworcowej.

Dzisiaj około 1. doszło do pożaru w piwnicy budynku wielorodzinnego. Pierwsze informacje mówiły o wybuchu, do którego doszło w pomieszczeniach piwnicznych i kobiecie uwięzionej w płonącym budynku. Dopiero po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że ogień nie wyszedł poza pomieszczenie piwniczne, choć sytuacja w pewnym momencie zrobiła się bardzo groźna. Potwierdziła się informacja, że gęste zadymienie odcięło drogę ucieczki starszej kobiecie, która mieszkała na drugim piętrze budynku.

Gęste kłęby dymu wydobywają się z dwóch stron budynku i z obu kominów. - relacjonował nam Mateusz Szumlas, który był na miejscu zdarzenia.

Przybyli na miejsce strażacy szybko zlokalizowali i opanowali źródło ognia. Ewakuowano również kobietę uwięzioną w mieszkaniu na górnych kondygnacjach budynku, którą przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

W akcji uczestniczyło osiem jednostek straży, trzy JRG z Lubania, OSP Czerniawa, OSP Pobiedna, OSP Leśna i samochód operacyjny PSP z Lubania. Na miejscu pracowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jako przypuszczalne przyczyny pożaru podano składowanie materiałów łatwopalnych w pobliżu pieca. Sezon grzewczy to wysyp pożarów w budynkach mieszkalnych, aby uniknąć podobnych sytuacji naprawdę warto zadbać o instalację grzewczą. Czasem poświęcenie odrobiny czasu i pieniędzy może uchronić dom przed całkowitym zniszczeniem.Źródło: eluban.plDołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u