•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?


Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Przedszkole >> Informacje Rady Rodziców >> Garść informacji o działalności Rady Rodziców

Garść informacji o działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2009/2010

Spotykaliśmy się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Uzgadnialiśmy i planowaliśmy jak urozmaicić naszym dzieciom czas spędzany w przedszkolu. Naszym celem było udowodnienie, że wiejskie dzieci też mogą mieć bogatą i ciekawą edukację.


W roku szkolnym 2009/2010 zorganizowaliśmy lub współorganizowaliśmy szereg imprez kulturalnych czy rozrywkowych o charakterze edukacyjnym. I tak począwszy od października wraz z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej i Kołem Gospodyń Wiejskich współorganizowaliśmy "I Festyn Pieczonego Ziemniaka". Mimo, że pogoda płatała nam figle, imprezę uznaliśmy za duży sukces, także finansowy. Loteria fantowa, licytacja prac przedszkolaków i sprzedaż przygotowanych specjalnie kartek pocztowych ze zdjęciami Pobiednej, zasiliły nasz Fundusz. Liczymy, że Festyn dzięki wsparciu mieszkańców wsi, na stale zagości w Kalendarzu Kulturalnym Pobiednej. W listopadzie nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Zamku Śląskich Legend w Pławnej. Koszt transportu w całości pokryty został z Funduszu Rady Rodziców. W grudniu dzięki inicjatywie rodziców, przedszkole odwiedzili górnicy z Turowa, zasypując przedszkolaków mnóstwem słodyczy. Bogatsze paczki od Mikołaja to także zasługa Rodziców, którzy poszukiwali sponsorów. W grudniu trwała również sprzedaż sianka na stół Wigilijny. Zysk z tej Akcji pozwolił prawie w 100% pokryć koszt uczestnictwa naszych dzieci w kolejnej imprezie przygotowanej przez Rodziców, jaką był styczniowy spektakl teatralny "Tomcio Paluszek", przedstawiony przez Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry na Sali Gimnastycznej. Jeszcze w tym samym miesiącu zorganizowaliśmy kulig konny połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Dodatkowo z Funduszu Rady Rodziców dofinansowywaliśmy cykliczne koncerty, które miały miejsce w przedszkolu. W połowie pokrywaliśmy także koszt zajęć dodatkowych, tzw. logorytmikę.


Składka "na Radę Rodziców" w wysokości 3 zł miesięcznie to kropla w morzu potrzeb, dlatego ciągle szukaliśmy nowych możliwości zasilania Funduszu Rady.Sylwia Holinka - Walczak
Przewodnicząca Rady Rodziców

P.S.
Serdecznie dziękuję: Izie, Kindze, Grażynie, Monice i Ewie za to, że mogłam na Was liczyć!!Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u