•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Strażacy w przedszkolu

24 maja 2011 r.
Przedszkole Gminne w Pobiednej jest placówką zaprzyjaźnioną z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. Każdego roku odwiedzamy strażaków w remizie z okazji ich święta, ale tym razem to strażacy odwiedzili dzieci w przedszkolu. Długo i ciekawie opowiadali o swojej pracy, nie zabrakło też przestróg przed nierozważnymi zabawami. Panowie musieli też odpowiadać na liczne pytania związane z wyjazdami do trudnych i niebezpiecznych akcji. Wielką atrakcją okazały się samochody gaśnicze, za kierownicą których, chciało usiąść każde dziecko. Długo i cierpliwie strażacy i panie podnosiły dzieci i sadzały w szoferce, by każde choć przez chwilę, mogło poczuć się jak dzielny strażak. Interesujący okazał się również sprzęt w jaki wyposażony jest wóz, m.in. radiostacja i sygnały, motopompa, węże, armatka wodna, gaśnica, pilarka, itp... Dzieci chętnie przymierzały elementy stroju i wyposażenia, ale największą radość sprawił dzieciom pokaz działania węża strażackiego przy włączonym sygnale strażackiej syreny.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły zaproszonym gościom Podziękowanie i kwiaty za trudną i niebezpieczną pracę strażaków, a strażacy odwajemnili się słodyczami.

Takie spotkania zawsze na długo pozostają dzieciom w pamięci, być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną wymagany wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść ludziom pomoc podczas klęsk żywiołowych i innych zdarzeń losowych.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć tutaj.


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u