•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Rynek pracy w Pobiednej

Rynek pracy w Pobiednej


Zdecydowana większość mieszkańców Pobiednej w tzw. wieku produkcyjnym pracuje poza granicami Pobiednej. Część mieszkańców pracuje na terenie Gminy Leśna, jednak zdecydowana większość pracuje poza Gminą. Znaczna liczba mieszkańców Pobiednej pracuje w pobliskim Świeradowie-Zdroju. Również, niemała część mieszkańców pracuje poza granicami kraju w pobliskich Czechach i Niemczech jak również i w bardziej odległych krajach jak np. Wielka Brytania, Holandia i w wielu innych.

Jedynym od wielu lat podmiotem na terenie Pobiednej, który daje zatrudnienie wielu osobom (ponad 20 osób) jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pobiednej.

Kolejną dużą grupą są osoby, które same siebie zatrudniają czyli prowadzą działalność na własny rachunek. Taką działalność gospodarczą na własny rachunek prowadziło w Pobiednej w 2020 roku 54 osoby (o 9 osób więcej niż w roku 2019), z tego aż 20 osób rozpoczęło działalność w roku 2020. W tym okresie 5 osób zawiesiło działalność w związku z czym, aż do 20 wzrosła liczba działalności zawieszonych. W 2020 roku 3 osoby zakończyły działalność co w porównaniu do 2019 roku było lepszym wynikiem bo wtedy zakończyło ją 5 osób. Była również jedna osoba, która w roku 2020 rozpoczęła i zakończyła swoją przygodę z biznesem.

Najwięcej z tych osób zajmuje się handlem, świadczeniem usług w budownictwie, transporcie i wielu innych branżach.

Niektóre z tych firm są jednoosobowe, ale część z nich daje zatrudnienie innym osobom. Nie wszystkie firmy działają na terenie Pobiednej, jednak właścicielami tych firm są mieszkańcy Pobiednej i siedziby tych firm zarejestrowane są w Pobiednej.

Z powyższych danych wynika, że właśnie osoby prowadzące działalność na własny rachunek tworzą najwięcej miejsc pracy sobie i innym mieszkańcom Pobiednej i okolicy.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u