•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Rynek pracy w Pobiednej w 2022 roku

Rynek pracy w Pobiednej w 2022 roku

27 marca 2023 r.
Niestety w ciągu ostatnich lat wciąż zachodzą niewielkie zmiany na rynku pracy w Pobiednej.

Niezmiennie od wielu lat największym pracodawcą w Pobiednej jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pobiednej, który daje pracę 32 osobom (szkoła 24 osoby i przedszkole 8 osób).

Na koniec 2022 roku 73 osoby z Pobiednej były zarejestrowane jako prowadzące działalność gospodarczą. Czym zajmują się wszystkie te osoby możemy przeczytać tutaj. W większości są to firmy jednoosobowe jednak są wśród nich i takie, które dają zatrudnienie również innym osobom.

W roku 2022 tylko 2 osoby zdecydowały się na rozpoczęcie działalności gospodarczej a w tym samym okresie, aż 6 osób z Pobiednej zakończyło swoją przygodę z prywatnym biznesem.

W roku 2022 działalność zawiesiło 5 przedsiębiorców. Razem z zawieszonymi w latach poprzednich na koniec 2022 roku aż 30 osób z 73 zarejestrowanych miało zawieszoną działalność, a więc pomimo rejestracji, działalności nie wykonywały.

Branżą, w której najliczniej odnajdują się mieszkańcy Pobiednej jest budownictwo w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. W omawianym okresie zmniejszyła się natomiast liczba osób zajmującym się handlem.

Na terenie Pobiednej działają również firmy, które działalność mają zarejestrowaną w innych miastach, jednak również tutaj dają zatrudnienie mieszkańcom Pobiednej.

Kilka osób w Pobiednej pracuje na rzecz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Gospodarstwa rolne również dają utrzymanie kilku osobom.

Zdecydowana większość aktywnych zawodowo mieszkańców Pobiednej znajduje zajęcie zarobkowe poza Pobiedną. Najwięcej w Świeradowie-Zdroju, ale również część dojeżdża do Leśnej a nawet poza granicę naszej Gminy. Niezmiennie wiele osób pracuje poza granicami kraju a część osób niestety nie może znaleźć dla siebie zajęcia o czym piszemy tutaj.

Opracował Leszek BartnikDołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u