•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Stanowisko sołtysa Pobiednej w sprawie inwestycji na terenie po zakładzie FATMA

Stanowisko sołtysa Pobiednej w sprawie inwestycji na terenie po zakładzie FATMA

3 kwietnia 2019 r.

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować panu Sławomirowi Weryho za wyczerpującą prezentację oraz cierpliwe odpowiedzi na zadawane pytania. W dzień po spotkaniu informacyjnym z inwestorem wysłałem pismo do Pana Burmistrza o następującej treści:


"W nawiązaniu do spotkania, które odbyło się w niedzielę 24.03.2019 na terenie remizy w Pobiednej, dotyczącego inwestycji firmy Anwer, chciałbym przedstawić moją opinię w tej kwestii.

Po uważnej analizie prezentacji oraz po wyjaśnieniach pana Weryho , sądzę, że przedstawiona propozycja może przynieść nieznaczne korzyści Pobiednej, przy czym wydaje się, że ma więcej plusów niż minusów.

Kluczowymi sprawami z mojego punktu widzenia są:
1. Droga dojazdowa do lokalizacji - oczekujemy ze strony burmistrza sensownego rozwiązania tej kwestii, gdyż jak się w toku dyskusji okazało, na dzień dzisiejszy nie ma dojazdu odpowiedniego dla ciężarówek do rzeczonej posesji. Gdyby zaistniała taka potrzeba, jestem gotów służyć pomocą konceptualną "co można zrobić z tą drogą" z korzyścią dla mieszkańców Pobiednej z jednej strony i zapewnieniem dojazdu do lokalizacji z drugiej.
2. Oczekuję, że burmistrz przedstawi kompleksową propozycję rekultywacji pozostałej części terenu dzisiejszych zakładów "Fatma" na tereny "zielone" bez możliwości budowania kolejnych zakładów przemysłowych. W tym punkcie, również bardzo chętnie pomogę na etapie tworzenia koncepcji i nie tylko.

Po spełnieniu tych dwóch warunków jestem skłonny, gdyby taka była potrzeba ze strony inwestora, złożyć pisemną deklarację, iż nie będę wnosić dalszych protestów. Rozumiem intencję inwestora, aby od momentu przetargu cały proces przebiegał szybko i bez zbędnych opóźnień.

Marek DrobnikDołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u