Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


strona główna Aktualności Ciągle ubywa mieszkańców Pobiednej

Ciągle ubywa mieszkańców Pobiednej


Tradycyjnie na początku roku przedstawiamy państwu statystyki dotyczące mieszkańców Pobiednej. Na poniższych wykresach mogą państwo zobaczyć porównania 2013 roku z latami ubiegłymi dotyczącymi liczby mieszkańców, urodzeń oraz zgonów.

Liczba mieszkańców
Już piąty rok odkąd nasza redakcja prowadzi statystyki, ciągle spada liczba mieszkańców Pobiednej. Na koniec 2013 roku w Pobiednej mieszkało 1223 osoby, jest to spadek do roku ubiegłego aż o 21 osób a w porównaniu do roku 2008 ubyło już 71 mieszkańców Pobiednej. Na poniższym wykresie możemy zobaczyć ile w Pobiednej jest mieszkańców jak również ile kobiet a ile mężczyzn mieszka w Pobiednej.

         

Urodzone dzieci
Liczba urodzonych dzieci, które zostały mieszkańcami Pobiednej w 2013 roku utrzymała się na podobnym poziomie do roku ubiegłego. W roku 2013 urodziło się 11 dzieci a w roku poprzednim 12. Na poniższym wykresie zobaczymy m.in. ile dziewczynek a ile chłopców przyszło na świat w Pobiednej.

Najczęściej nadawanymi imionami dla nowonarodzonych mieszkańców Pobiednej były w roku 2013 Amelia i Jan, natomiast imieniem najbardziej związanym z naszym regionem jest Izerka.

         


Osoby zmarłe
Średni wiek osób zmarłych w Pobiednej z roku na rok się wydłuża i w roku 2013 wyniósł 78 lat. Niepokojąca jest liczba zgonów, bo w roku 2013 zmarło 18 osób i było to aż o 7 więcej niż w roku 2012. Średni wiek zmarłych w Pobiednej kobiet wyniósł w 2013 roku 84,9 lat i był aż o 15 lat wyższy niż średnia wieku zmarłych mężczyzn. Najstarsza w roku ubiegłym mieszkanka Pobiednej zmarła w wieku 99 lat. Na poniższym wykresie możemy zobaczyć ile zmarło mieszkanek a ilu mieszkańców Pobiednej i możemy porównać te dane do lat ubiegłych.

         

Opracował: (2m)


Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u