•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2022
Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Spadek bezrobocia w Pobiednej

Spadek bezrobocia w Pobiednej


Dla naszych czytelników i mieszkańców Pobiednej tym razem mamy dobre wiadomości. Nie tylko mieszkańców ubywa w Pobiednej, ubywa również bezrobotnych. Od 2008 roku, kiedy nasza redakcja prowadzi statystyki dotyczące bezrobotnych w roku 2013 nastąpił największy spadek liczby bezrobotnych. W porównaniu do roku 2012 nastąpił spadek bezrobotnych aż o prawie 25 procent. Na koniec 2012 roku zarejestrowanych bezrobotnych z Pobiednej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaniu było 153 osoby, natomiast na koniec 2013 roku było 115 osób. Na poniższym wykresie przedstawiamy jak kształtowało się bezrobocie w Pobiednej w minionych sześciu latach. Liczby przedstawione na wykresie dotyczą wyłącznie osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaniu. .

Pobiedna - liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Lubań
         
Największym pracodawcą w Pobiednej od kilku lat jest szkoła i przedszkole (Zespól Szkolno-Przedszkolny w Pobiednej), następną pozycję zajmują tradycyjnie sklepy, które dają zatrudnienie kilkunastu osobom. Jednak największą grupą spośród mieszkańców Pobiednej są osoby, które same sobie dają zatrudnienie i zatrudniają innych. W/g Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w Pobiednej na koniec 2013 roku było zarejestrowanych 50 firm (osób), które prowadzą działalność gospodarczą. W dwunastu miesiącach 2013 roku z prowadzenia działalności gospodarczej zrezygnowało 5 osób, a w ich miejsce powstało 6 nowych firm. W roku 2012 w Pobiednej było 46 firm a więc w tej dziedzinie też nastąpił wzrost i oby te tendencje utrzymały się jak najdłużej.
Jeden ze sklepów (przy ulicy Dworcowej) został w 2013 roku zamknięty, natomiast w Pobiednej nadal funkcjonuje 7 sklepów różnych branż (w tym apteka).

Opracował: (2m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u