Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona PobiednejJest nas coraz mniej


Z roku na rok systematycznie ubywa mieszkańców Pobiednej. Pomimo, że liczba urodzeń i zgonów utrzymuje się stale na podobnym poziomie to liczba mieszkańców systematycznie się zmniejsza.

Liczba mieszkańców
Na koniec roku 2016 w Pobiednej było zameldowanych tylko 1187 osób, czyli aż o 20 osób mniej w porównaniu do roku 2015, w którym było nas 1207. Nasza redakcja od 9-ciu lat prowadzi statystyki i w tym okresie liczba mieszkańców Pobiednej zmniejszyła się o 107 osób.

Na poniższym wykresie możemy zobaczyć i porównać obecną liczbę mieszkańców Pobiednej do lat ubiegłych.
         

Urodzone dzieci
W roku 2016 urdziło się w Pobiednej 13-ro dzieci i chociaż jest to najwiecej od roku 2010 to jednak mniej niż w roku 2008, w którym urodziło się 17-ro dzieci. Niemalże tradycyjnie już urodziło się wiecej chłopców niż dziewczynek . Imiona nadane najmłodszym mieszkankom i mieszkańcom Pobiednej przez rodziców chyba nie odbiegają od normy krajowej, jednak na 6 dziewczynek, aż 4 nadano imię Nikola. Pozostałe imona to cała galeria imion od tradycyjnych Maria i Jan po Mieszko, Mikołaj, Florian i Eliza.

Na poniższym wykresie możemy zobaczyć i porównać liczbę dzieci urodzonych w 2016 roku do lat ubiegłych.
         


Osoby zmarłe
W roku 2016 w Pobiednej zmarło 16 osób , a więc nieco więcej w porównaniu do dwóch ubiegłych lat. Średnia długość życia osób zmarłych w 2016 roku obniżyła się, była najniższa od 6-ciu lat i wyniosła 69,4 lat. Kobiet i mężczyzn zmarło w ubiegłym roku po 8. Średnia długość życia zmarłych kobiet wyniosła 74,2 lat, a mężczyzn 65,6 lat. Najstarszą i najmłodszą zmarłą osobą w roku 2016 były kobiety, które w chwili śmierci miały 89 i 46 lat.
Znacznie zmniejszyła się w ub.r. różnica w średniej długości życia zmarłych kobiet i mężczyzn, o ile w roku 2016 ta różnica wynosiła ponad 23 lata na korzyść kobiet to w roku ubiegłym zmniejszyła się i wynosiła niespełna 9 lat.
Na poniższym wykresie możemy zobaczyć i porównać liczbę osób zmarłych w roku ubiegłym i w latach poprzednich.
         

Opracował: (2m)


Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u