Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


strona główna Aktualności W Pobiednej też ubyło bezrobotnych.

W Pobiednej też ubyło bezrobotnych.


Ogólnokrajowa tendencja spadku bezrobocia jest zauważalna również w Pobiednej. Od kilku lat systematycznie spada liczba bezrobotnych mieszkańców Pobiednej zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaniu. Na koniec 2016 roku było takich osób 81. W porównaniu do roku 2015 jest to mniejszy spadek bo tylko o 17 osób, a poprzednio był to spadek o 21 osób. Jeśli tendencja spadku bezrobocia utrzyma się na podobnym poziomie to za kilka lat bezrobocia w Pobiednej nie powinno być w ogóle.

Na poniższym wykresie przedstawiamy naszym czytelnikom jak kształtowało się bezrobocie w Pobiednej na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat, odkąd nasza redakcja prowadzi dla Państwa te statystyki. Dane przedstawione na wykresie dotyczą wyłącznie osób zarejestrowanych w PUP w Lubaniu jako bezrobotne.
         
Tradycyjnie, od likwidacji zakładów przemysłowych w Pobiednej nadal największym pracodawcą na terenie Pobiednej jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pobiednej dający zatrudnienie niemal 20-tu osobom.

W Pobiednej są również osoby (i to w znacznej ilości), które prowadzą działalność na własny rachunek. Wiele z tych firm daje zatrudnienie również innym osobom. N koniec 2016 roku takich firm w Pobiednej było 48, w tej liczbie jest 11 firm, które w 2016 roku rozpoczęły działalność. Równocześnie w 2016 roku działalność zawiesiło 7 firm, a 10 definitywnie ją zakończyło.

Opracował: (2m)


Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u