•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

X Lat z patronem


30 maja 2016 r.
10 lat temu nasza szkoła otrzymała sztandar i nadano jej imię Kornela Makuszyńskiego. Uroczystościami, które zorganizowaliśmy 30.05.2016 r. chcieliśmy przypomnieć wszystkim postać tego wyjątkowego literata, którego twórczość od dziesięcioleci porusza serca dzieci, młodzieży i dorosłych. To spotkanie, było także sentymentalna podróżą po minionych latach, spędzonych z naszym Patronem i próbą odpowiedzi, czy w naszej szkole dość jest uśmiechów, dość pomysłów szalonych rodzi się w młodych głowach i czy zacne grono pedagogiczne wciąż pełne jest młodzieńczego ducha.
Kornel Makuszyński to pisarz, kojarzony z pełną serdeczności i specyficznego ciepła twórczością, poświęconą głownie dzieciom i młodzieży. Książki Kornela Makuszyńskiego to jednak coś jeszcze - wiara w człowieka i jego dobro. Wybór patrona, to swoisty akt uosobienia wartości najistotniejszych dla danej szkoły - tych, które szczególnie chce się realizować. Każda szkoła to miejsce w którym dba się o rozwój małego, a potem młodego człowieka, każda, dokłada starań, by jej praca, przyniosła w efekcie wspaniałe rezultaty w dorosłym życiu. Należy jednak pamiętać, że nasza szkoła, w swojej nierzadko trudnej misji kształcenia i kształtowania dzieci, za swoim wspaniałym i wesołym patronem, stara się z całych sił nie zapominać również o wadze uśmiechu.

Po jubileuszowych uroczystościach, które odbyły się w szkolnej sali gimnastycznej, wszyscy zebrani przeszli na teren szkoły gdzie odbyła się premiera spektaklu „W drodze do domu” na motywach twórczości Kornela Makuszyńskiego.
Folder zawierający wszystkie informacje o przedstawieniu znajduje się poniżej (wystarczy kliknąć na folder), a zdjęcia z uroczystości i premiery można obejrzeć tutaj.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u