•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Pięć lat z patronem

19 maja 2011 r.
Szkoła Podstawowa w Pobiednej świętowała niedawno 5. rocznicę nadania jej imienia Kornela Makuszyńskiego. Obchody kolejnych rocznic, udział w konkursach, projektach, poznawanie faktów z życia patrona i jego twórczości to forma realizacji programu wychowawczego. Przedsięwzięcia te mają na celu budowanie tradycji i tożsamości szkoły.
W tym roku obchody Dnia Patrona miały niezwykle podniosły charakter. Rozpoczęła je uroczysta Msza Święta w intencji pracowników, uczniów i rodziców. Głównym punktem obchodów była akademia rocznicowa, na którą przybyło wielu znakomitych gości, m.in. Wicestarosta Lubański K. Rowiński, zastępca Burmistrza Leśnej M. Gut - Twardowska, radni, dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji, absolwent szkoły płk prof. M. Wiatr - rektor uczelni wojskowej, przyjaciele i sympatycy placówki. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leśnej, Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Świeradowie- Zdroje, OSP w Pobiednej. Na początku dyrektor R. Simińska powitała zebranych i opowiedziała o ostatnich pięciu latach z życia szkoły. Potem przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów odnowili ślubowanie. W drzewiec sztandaru wbity został przez emerytowanych nauczycieli pamiątkowy gwóźdź. Gości mówili o bogatym dorobku szkoły, gratulowali sukcesów, składali życzenia dalszej bogatej pracy z patronem. Po takiej dawce ciepłych słów, życzeń, kwiatów i drobnych upominków na scenę wyszli mali artyści. Barwne przedstawienie przypomniało kilka anegdot o K. Makuszyńskim i fragmenty jego utworów. Miłą niespodziankę przygotowali rodzice - w szkole na gości czekał pyszny tort z wypisanym mottem szkoły: Droga ku szczytom jest celem człowieka... i kolorowo zastawiony stół. Zespół ludowy Łużyczanki odśpiewał Sto lat. Kolejne godziny upłynęły pod znakiem wspomnień. Był to czas na obejrzenie kronik i pamiątkowe wpisy.
Pięć lat temu szkoła otrzymała sztandar, tablicę pamiątkową, powstał projekt logo, uczniowie napisali słowa hymnu, który na stałe wszedł do ceremoniału. Te wszystkie elementy stały się znakami jednoczącymi i reprezentującymi społeczność szkoły. Budowanie tradycji trwa jednak wiele lat, a każde spotkanie jest dobrą okazją, aby powiedzieć o wszystkim, co jest ważne, o bogactwie dnia codziennego.

Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie www.sppobiedna.szkolnastrona.pl

Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u