•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Bóg się rodzi...

29 grudnia 2015 r.

Tradycją w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej jest organizowanie spotkań wigilijnych. Tegoroczne było niezwykłe, ponieważ odbyło się w remizie strażackiej i wzięli w nim udział zaproszeni goście.

Przy wspólnym, pięknie nakrytym stole zasiedli, razem z uczniami i nauczycielami: Gabriela Pijanowska - wiceburmistrz Leśnej, Anna Stelzer- sekretarz gminy, Stanisław Marczyński – przewodniczący Rady Miejskiej w Leśnej, ksiądz Marian Balcewicz, zespół Łużyczanki, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Holozoficznego z Pobiednej, Rada Sołecka, a także inni przyjaciele szkoły. O świąteczny wystrój sali zadbali nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie najstarszej klasy. Na początku pierwszoklasiści, w specjalnie przygotowanych strojach oraz w otoczeniu pięknej scenografii nawiązującej do betlejemskiej nocy, zaprezentowali Jasełka. Towarzyszyli im uczniowie ze starszych klas, którzy wsparli najmłodszych podczas śpiewania kolęd i pastorałek.
Po części artystycznej przepysznie smakowały barszczyk, ciasta, uszka i pierogi, o które zadbali rodzice i Pani Sołtys oraz ciasteczka upieczone przez członków Towarzystwa. Przedstawiciele sołectwa pamiętali również o owocach, słodyczach i napojach. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, którego inicjatorem były panie i panowie z zespołu Łużyczanki. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki przygotowane przez rodziców.
Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców, szczególnie Ewie Kotlińskiej- przewodniczącej, Sołtys Ani Hałas oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wspaniałego spotkania.
Szczęśliwego Nowego Roku 2016 wszystkim odwiedzającym Oficjalną Stronę Pobiednej, życzy społeczność Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej.

SP

Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u