•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci Program rządowy "Subwencja 0,4 %"

Program rządowy "Subwencja 0,4 %"

8 lutego 2022 r.
75.000 zł na pomoce dydaktyczne trafiło do Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej. Program rządowy "Subwencja 0,4 %" umożliwiał w latach 2018-2021 ubieganie się o środki finansowe na wyposażenie w pomoce dydaktyczne pracowni do przedmiotów przyrodniczych.


Szkoła w Pobiednej skorzystała z tej możliwości. Wniosek o dofinansowanie został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu w grudniu ubiegłego roku do placówki trafiły pomoce dydaktyczne na kwotę 75.000 zł, w tym kolejne monitory interaktywne. Pracownie: geograficzna, fizyczno-chemiczna oraz przyrodnicza, wyposażone wcześniej w ramach projektów unijnych m.in. w najważniejsze meble i oprzyrządowania do przeprowadzania eksperymentów chemicznych i fizycznych, zyskały tym razem najnowocześniejsze pomoce, takie jak: szkło laboratoryjne, odczynniki, mapy, plansze, modele i sprzęty. W styczniu 2022 r. uczniowie mieli okazję po raz pierwszy wypróbować część z zakupionych pomocy.

Przedmioty przyrodnicze to świetna przestrzeń do prowadzenia doświadczeń - te z kolei są najlepszym sposobem, by zainteresować młodego człowieka treściami podstawy programowej. Jak powiedział Konfucjusz "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem." Liczymy na to, że przedmioty przyrodnicze wspierane profesjonalnymi pomocami dydaktycznymi i doświadczeniami, ułatwią zdobywanie wiedzy i umożliwią naszym uczniom odnajdywanie swoich pasji.D.S.

Źródło: Panorama Leśnej nr 2/2022


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u