•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Szóstoklasiści z Pobiednej słabo wypadli na sprawdzianie

Szóstoklasiści z Pobiednej słabo wypadli na sprawdzianie

6 lipca 2014 roku

Słaby w tym roku wynik osiągnęli dwunastolatkowie z Pobiednej podczas sprawdzianu szóstoklasisty, który odbył się w kwietniu br. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała właśnie oficjalne wyniki sprawdzianu. Wynika z nich że w tym roku szóstoklasiści z Pobiednej w przeciwieństwie do roku ubiegłego osiągnęli wynik poniżej wszystkich średnich. Średnia krajowa w tym roku wyniosła 25,82 pkt. na 40 możliwych, średnia naszego województwa 25,3 pkt., Średnia powiatu lubańskiego 24,2 pkt., średnia Gminy Lesna 22,7 pkt., natomiast średnia w Pobiednej tylko 20,6 pkt. Najlepszy wynik w Gminie osiągnęli dwunastolatkowie ze Szkoły Podstawowej w Grabiszycach osiągając 24,3 pkt, następny wynik zdobyli szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Smolniku osiągając 22,7 pkt.
Na poniższym wykresie możemy zobaczyć jakie wyniki osiągali szóstoklasiści z Gminy Leśna na przestrzeni ostatnich sześciu lat.


Zadaniem sprawdzianu szóstoklasisty jest sprawdzić nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Test ma zbadać, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Test składał się z 26 zadań. 20 z nich to zadania zamknięte. W pozostałych uczeń sam musiał napisać odpowiedź. Okazuje się, że szóstoklasiści najlepiej radzą sobie z czytaniem, trochę gorzej radzą sobie z pisaniem, rozumowaniem i wykorzystywaniem wiedzy w praktyce. Tegoroczni szóstoklasiści są ostatnim rocznikiem, który zdawał sprawdzian na "starych zasadach". W przyszłym roku nastąpią zmiany. Sprawdzian będzie się składał z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzać będzie wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki (w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym). Drugą częścią egzaminu będzie test ze znajomości języka obcego.

Opracował (2m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u