Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


Strona główna >> Aktualności >> Trzy młode bociany w gnieździe

Trzy młode bociany w gnieździe

11 lipca 2017 r.

W tym roku bociany przyleciały do Pobiednej dużo wcześniej niż w poprzednich latach. Pierwszego bociana w tym roku zauważono w gnieździe na kominie już 3 kwietnia. W poprzednich latach było to dopiero w połowie kwietnia. Pomimo niesprzyjającej w maju pogody jednak udało się rodzicom wychować, aż trójkę małych bocianów. Jak na razie wszystko z odchowaniem potomstwa wygląda dobrze. Wszystkie trzy młode bociany są podobnej wielkości i już próbują siły swoich skrzydeł, chociaż na pierwszy lot jest jeszcze za wcześnie.

Bociany mając do dyspozycji w Pobiednej aż trzy kominy nadal korzystają z gniazda na kominie, który jest w najgorszym stanie. Prawdopodobnie wybierają gniazdo na tym kominie bo jest już gotowe i z przyzwyczajenia. Również nie wiadomo dlaczego inne bociany nie zakładają gniazda w Pobiednej, czyżby naprawdę brakowało w okolicy terenów z odpowiednim dla nich pożywieniem?

Mamy nadzieję, że wszystkie trzy młode bociany bez problemów "dorosną", nauczą się latać, pod koniec lata odlecą do Afryki i może kiedyś wrócą do Pobiednej.Opracował (m)
Jakość powietrza
Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u