•

strona główna Szkoła Aktualności Uczeń z Pobiednej wicemistrzem województwa

Uczeń z Pobiednej wicemistrzem województwa

12 czerwca 2014 r.
31 maja 2014r. we Wrocławiu odbył się finał dolnośląski - Indywidualnych Igrzysk Lekkiej Atletyki Szkół Podstawowych. Wzięli w nich udział najlepsi młodzi lekkoatleci ze szkół całego województwa dolnośląskiego.
Startowali w niej również uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pobiednej, którzy kwalifikacje uzyskali, bardzo dobrze prezentując się podczas finału regionu jeleniogórskiego. 15 maja w Zgorzelcu, Robert Pazowski (kl.VI) zajął I miejsce na 29 startujących w biegu na 300m uzyskując czas 44,97s., a Kacper Witczak (kl.VI) - II miejsce na 27startujących w rzucie piłeczką palantową. Wysoko punktowane miejsca uplasowały nieliczną, ale za to bardzo ambitną, drużynę SP Pobiedna na 9 miejscu (wsród 46 startujących). Dobrą lokatę uzyskała również SP Smolnik – miejsce 15, a najbliższe szkoły, czyli SP Giebułtów uplasował się na 36 pozycji a SP Świeradówna 40.
Start w stolicy województwa, przy znacznie silniejszej obsadzie, nie speszył młodych mistrzów, tutaj także stanęli na wysokości zadania i zajęli miejsca wśród najlepszych.
Robert Pazowski w biegu na 300m wywalczył 8 miejsce, kwalifikując się w pierwszej dziesiątce. A Kacper Witczak został - WICEMISTRZEM województwa dolnośląskiego w rzucie piłeczką palantową!
Wielkie brawa i gratulacje dla zdolnych sportowców oraz ich nauczyciela Dariusza Bika.