Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


Uczennice u Prezydenta

30 czerwca 2012 r.
Kornelia Ferenc i Patrycja Mogieła, uczennice szkoły podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej wzięły udział w uroczystej gali podsumowującej VI edycję programu społecznego pt. "Szkoła bez przemocy", realizowanego pod hasłem "Kibicuję fair play". Dla dziewcząt z niewielkiego sołectwa w Gminie Leśna, było to niezapomniane przeżycie
Dzień Szkoły bez Przemocy był okazją do podsumowania projektów grantowych promujących ideę kibicowania fair play, przeciwdziałających przemocy szkolnej czy kultywujących historię i kulturę regionu. Program grantowy po raz kolejny pokazał, że w nauczycielach, rodzicach i uczniach tkwi niesamowity potencjał i potrzeba wychodzenia ze swoimi pomysłami poza mury szkolne. W ramach tegorocznego programu grantowego 48 szkół otrzymało dotacje na łączną kwotę 96 000 złotych. Kornelia i Patrycja odebrały nagrodę dla szkoły  w wysokości 2 tys. zł. jako wygraną w programie grantowym "Kibicuję fair play". – Zostałyśmy zaproszone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz organizatorów grup wydawniczych – Polskapresse, Media Regionalne oraz Fundacji Orange do Pałacu Prezydenckiego, aby odebrać nagrodę w programie grantowym. Było to dla nas niezwykłe wyróżnienie, gdyż każde województwo reprezentowały tylko trzy szkoły -  mówi Beata Rak, nauczycielka historii i języka polskiego, która była opiekunem wyróżnionych dziewczynek z Pobiednej podczas wizyty w Warszawie. Niesamowitym przeżyciem dla uczennic była możliwość wejścia na teren pałacu i spotkanie z Prezydentem RP. Dużo nerwów, jak podkreślają dziewczęta, kosztowało wejście na scenę po odebranie nagrody, kiedy zobaczyły przed sobą kilkanaście kamer, mikrofonów i aparatów fotograficznych, a później błyski fleszów. W uroczystości udział wzięli także wybitni polscy sportowcy – Ambasadorzy Programu Tomasz Majewski i Leszek Blanik oraz gość specjalny – Wojciech Szczęsny, bramkarz reprezentacji Polski. Gala zakończyła się uroczystym obiadem w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
Program społeczny "Szkoła bez przemocy" prowadzi 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych – Media Regionalne i Polskapresse oraz Fundacja Orange (dawniej Fundacja Grupy TP).

Autor (SP)
Źródło: Ziemia Lubańska 12/2012


Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u