•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna Aktualności Uroczystość wręczenia decyzji...

Uroczystość wręczenia decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla strażaków ratowników OSP


25 maja 2022 r.
W dniu 24 maja 2022 roku w siedzibie Urzędu Miasta Leśnej odbyła się uroczystość wręczenia Decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

Decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla strażaków ratowników z terenu gminy Leśna zostały wręczone przez st. bryg. Zbigniewa Szyszło - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu oraz Pana Szymona Surmacza - Burmistrz Leśnej. Decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego odebrało 13 druhów z gminnych jednostki OSP.

Podczas wręczania decyzji st. bryg. Zbigniew Szyszło - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu oraz Pan Szymon Surmacz - Burmistrz Leśnej podziękowali druhom za długoletnią służbę na rzecz lokalnej społeczności, za zaangażowanie w rozwój ochrony przeciwpożarowej życząc przede wszystkim dużo zdrowia oraz radości w życiu.

Świadczenie zostało wprowadzone od 1 stycznia 2022 roku na mocy ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz. U. 2021, poz. 2490) i wynosi 200 złotych miesięcznie, a wypłacane będzie jako dodatek do emerytury przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA.

O prawo do uzyskania świadczenia ratowniczego mogą się ubiegać strażacy ratownicy OSP, którzy czynnie uczestniczyli jako członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych w działaniach ratowniczych, co najmniej raz w roku przez okres co najmniej 25 lat w przypadku mężczyzn oraz 20 lat w przypadku kobiet. Ważne jest, że przy naliczaniu okresu czynnego uczestnictwa w działaniach ratowniczych nie jest wymagane zachowanie ciągłości wysługi lat w Ochotniczej Straży Pożarnej. Prawo do świadczenia ratowniczego przysługuje po osiągnięciu przez mężczyznę 65 roku życia, a przez kobietę 60 roku życia.

Świadczenie ratownicze przyznaje się na wniosek zainteresowanego strażaka ratownika OSP złożony do komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, tj. organu właściwego dla siedziby jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, do której należy strażak ratownik OSP.Źródło: www.lesna.pl


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u