•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2022
Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> Międzynarodowe Warsztaty Teatralne na Stacji Wolimierz

Międzynarodowe Warsztaty Teatralne na Stacji Wolimierz

2 październik 2009 r.
Kto myśli, że jesienią życie w Górach Izerskich zamiera, a artyści zapadają w depresję lub zimowy sen, grubo się myli.

W przeciągu ostatniego tygodnia września wystarczyło zajrzeć na Stację Wolimierz - siedzibę znanego teatru Klinika Lalek, by zostać wchłoniętym przez międzynarodowy chaos artystyczny. W murach XIX-wiecznej stacji PKP od 18 do 26 września brzęczeli, malowali, rzeźbili i bębnili uczestnicy międzynarodowego projektu "Puppet Clinic Welcome To ("Witajcie w Klinice Lalek"). Młodzież z Polski, Armenii, Bułgarii i Ukrainy pod okiem artystów na co dzień związanych z teatrem, muzyką i rzeźbą tworzyli krok po kroku własny teatr.
Sztuka tworzenia i animacji lalki, grania i... słuchania muzyki "wkręciły" nie tylko samych uczestników warsztatów, ale także gości, odwiedzających Stację Wolimierz. Wieczory urozmaicane były wspólnie przygotowywanymi potrawami i prezentacjami związanymi z każdą z narodowości uczestniczących w projekcie. Lał się ukraiński barszcz, ormiański koniak i bułgarska rakija.

Zwieńczeniem projektu realizowanego w ramach unijnego programu "Młodzież w Działaniu" był kolorowy i głośny spektakl, który odbył się 26 września na Rynku w Mirsku. Wszystkie przedstawione etiudy powstawały w głowach (i rękach!) warsztatowców - efektem były nieprawdopodobne historie wykorzystujące elementy izerskiego (choć nie tylko) folkloru.
Pod Ratuszem tego popołudnia pojawił się nie tylko Karkonosz-Liczyrzepa, ale także Mistrz Goethe, Doktor Faust, Hasek i... syrena Lorelei.
Jak widać i słychać, wolimierskie Międzyplanetarne Królestwo Sztuki nie tylko działa, ale dokonuje artystycznej inwazji - od Karpat po Morze Czarne...

autor: Antonina MałowieckaDołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u