•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Szkoła Aktualności Wieści ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej


10 grudnia 2018 r.
Rok szkolny 2018/2019 powitał uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej kilkoma niespodziankami. Dzieci rozpoczęły naukę po wakacyjnej przerwie w odnowionej szkole, która przywitała ich nowymi klasami oraz toaletami. Wygląd szkoły po powrocie z wakacji wywołał wielką radość wśród dzieci oraz zachęcił do pracy, jaka czeka ich w kolejnych miesiącach.

Następne tygodnie przyniosły również, wiele pozytywnych emocji. Klasa druga i trzecia wzięły udział w grze terenowej, w której zadaniem dzieci było odkrywanie tajemnic, rozwiązywanie zagadek oraz poznawanie jesiennej przyrody. Zabawa ta doskonale wpływała na rozwój kreatywnego myślenia oraz przyczyniła się do poszerzania zainteresowań przyrodniczych. Młodsze klasy wzięły również udział w zajęciach technicznych prowadzonych przez pracowników Castoramy ze Zgorzelca. Dzieci miały okazję nauczyć się posługiwania narzędziami oraz samodzielnie pomajsterkować.

We wrześniu starsze klasy miały szansę uczestniczyć w ciekawych wyjazdach edukacyjnych. Uczniowie odwiedzili Piernikową Chatę w Świeradowie Zdroju, gdzie poznali tajniki pieczenia oraz dekorowania pierników.

Kolejną okazją do zagłębiania swojej wiedzy był udział w warsztatach w Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się o Krainie Wygasłych Wulkanów oraz poszerzyły swoje wiadomości o geologii. Nie zabrakło również wielu ciekawych i rozwijających myślenie doświadczeń.

Ważnym wydarzeniem, wspierającym rozwój kultury, było założenie szkolnego klubu miłośników filmów "Kinomaniak". Uczniowie, wraz z opiekunami śledzą kinowe nowości, oglądają seanse i dyskutują na temat filmów. Od początku roku uczniowie mieli okazję obejrzeć już kilka najnowszych filmów m.in. "Dywizjon 303" oraz "Krzysiu gdzie jesteś?" Dzięki tej inicjatywie dzieci stają się aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego.

Październik również obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z nich była wizyta Teatru Profilaktycznego "Maska" z Krakowa. Młodzi aktorzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. "Zagubione sumienie". Przedstawienie opowiadało o zjawisku dręczenia uczniów w szkole przez rówieśników oraz problemach współczesnej młodzieży. Po spektaklu uczniowie chętnie dyskutowali ze swoimi wychowawcami. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przedstawili swój punkt widzenia oraz dzielili sie swoimi doświadczeniami.

Kolejnym ważnym wydarzeniem były warsztaty na temat autyzmu organizowane przez fundację Autica. Przedstawiciele fundacji przekazali uczniom wiedzę na temat tego zaburzenia. Dzięki temu dzieci mogły zrozumieć ludzi dotkniętych spektrum autyzmu oraz dowiedzieć się jak pomóc im w codziennym funkcjonowaniu. Warsztaty przyczyniły się do kształtowania postaw tolerancji, akceptacji i szacunku wśród dzieci i młodzieży wobec osób dotkniętych tego typu problemem.

Bardzo ważnym wydarzeniem przypadającym w październiku był Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole, wraz z opiekunami przygotował apel, który uczcił to wyjątkowe święto pracowników szkoły. Uczniowie wykazali się ogromną dojrzałością oraz kreatywnością, a nauczyciele i pracownicy zostali nagrodzeni za swoją codzienną pracę. Cała uroczystość przebiegała w radosnej a zarazem podniosłej atmosferze.

Zwieńczeniem październikowych działań była wycieczka klas V-VIII do Berlina. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki tego pięknego miasta oraz odwiedzić ciekawe muzea m.in. Muzeum Natury oraz Muzeum Techniki. Uczniowie po powrocie chętnie opowiadali o wycieczce, a stolica Niemiec zrobiła na nich ogromne wrażenie.

Kolejne miesiące przyniosą z pewnością równie ciekawe, wspierające rozwój naszych uczniów aktywności.

(Edyta Wrońska)

Źródło: Panorama Leśnej 10/2018Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u