•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Pociągi wrócą do Pobiednej?

Pociągi wrócą do Pobiednej?Kilka dni temu w Jeleniej Górze odbyła się konferencja pn. Otwarcie komunikacyjne Jeleniej Góry - poświęcona sprawom drogownictwa i kolejnictwa. Spotkanie było o tyle ważne, że brali w nim udział przedstawiciele GDDKiA, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz PKP PLK.
Dla naszych czytelników zapewne ważną informacją jest ta, że podczas konferencji mówiono m.in. o planach budowy linii kolejowej dużych prędkości łączącej Wrocław z Pragą. Biegła by ona przez Wałbrzych , Jelenią Górę, Pobiedną i dalej w kierunku Liberca.

Z pełnym tekstem oras relacją wideo z tej konferencji można zapoznać się poniżej.

Otwarcie komunikacyjne Jeleniej Góry – pod takim hasłem odbyła się dziś konferencja poświęcona sprawom drogownictwa i kolejnictwa – istotnym dla rozwoju stolicy Karkonoszy. Spotkanie było o tyle ważne, ze brali w nim udział przedstawiciele GDDKiA, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz PKP PLK.

Przyjazd do Jeleniej Góry to często wyprawa – bo Kotlina nie jest dogodnie skomunikowana ze światem. Według zapowiedzi ma się to zmienić. Oprócz już realizowanych inwestycji – przede wszystkim kolejowych ale i drogowych mają pojawić się następne.

Dynamiczny rozwój połączeń kolejowych ma uzupełnić nowa linia kolei dużych prędkości, łącząca Wrocław i Pragę. Biegła by ona przez Wałbrzych , Jelenią Górę, Pobiedną i dalej w kierunku Liberca.

Inwestycjom na kolei muszą towarzyszyć inwestycje drogowe. Tak też się dzieje. Dziś w Bolkowie podpisana została umowa na realizacje odcinka drogi s3 Jawor – Bolków a za kilka dni na odcinek Legnica – Jawor.

Najprawdopodobniej w przyszłym roku GDDKiA ogłosi przetarg na budowę odcinka drogi s3 łączącego Bolków z Jelenia Górą.


Źródło: strimeo.tvDołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u