•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2022
Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Wspomnienia z PRL-u

5 maja 2013 r.
Fatalna pogoda pokrzyżowała plany organizatorom pikniku "Wspomnienia z PRL-u". Wszystkie plenerowe zabawy i atrakcje ze względu na padający deszcz i niską temperaturę organizatorzy przełożyli na bliżej nieokreślony termin.
Właścicielka Delikatesów Kiwi i Pub Kuźnia w Pobiednej na potrzeby dzisiejszego pikniku "przebudowała" wnętrze i zaopatrzenie sklepu na takie, jakie było u schyłku PRL-u.
Wbrew pozorom najmniej pracy było z zaopatrzeniem sklepu w ówczesne towary. Sklep był czynny od godziny 13-tej, czyli tej, od której zgodnie z prawem można było kupić alkohol. W sklepie po odstaniu w kolejce bez problemu można było kupić jedynie towar, który nie był wówczas reglamentowany, czyli ocet i musztarda. Z alkoholi (oczywiście na kartkę) można było kupić wódkę Vistula, a Żytniówki niestety brakło. Pomimo, że część klientów miała kartki na mięso i wędliny dostępna była tylko... kaszanka. Najmniej pracy miała Pani sklepowa - najczęstszą odpowiedzią na pytania klientów o towar było: nie ma, a na pytania, kiedy będzie: "nie wiem, może jutro".
Zakupy pakowane były oczywiście w szary papier, a klientom lubiącym czytać prasę proponowano "aktualny"( z lat osiemdziesiątych) numer Przyjaciółki.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć gdzie można obejrzeć wystrój, dostępne towary i klientów sklepu.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u