•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny


Już za kilka dni większość z nas odwiedzi miejsca wiecznego spoczynku naszych bliskich. Tadycyjnie pierwszego i drugiego listopada na cmentarze przybędzie niezliczona rzesza ludzi.

W Pobiednej znajduje się jeden cmentarz, jest to cmentarz komunalny, gdzie odbywają się pochówki osób mieszkających w Pobiednej i Czerniawie - Zdrój. Jest to stary cmentarz, a najstarsze zachowane do dzisiaj nagrobki dawnych mieszkańców Pobiednej (Czerniawa - Zdrój wcześniej należała do Pobiednej) pochodzą z XVIII wieku.

Przypomninamy, że cmentarz w Pobiednej jako jeden z niewielu w okolicy posiada swoją wirtualną wersję w internecie. Znajduje się tam plan cmentarza, wyszukiwarka miejsca wiecznego spoczynku zmarłego, galeria zdjęć i wiele innych przydatnych informacji lub funkcji. Strona jest bardzo prosta w obsłudze. Wpisujemy imię lub nazwisko (opcjonalnie datę urodzenia lub śmierci) pochowanej tutaj osoby, a wyszukiwarka wskaże nam miejsce gdzie dokładnie znajduje się grób, wraz z jego zdjęciami. Możemy nawet zapalić wirtualną świeczkę.

Z wirtualnej wersji cmentarza możemy dowiedzieć się, że na cmentarzu w Pobiednej znajduje się 865 grobów, w których spoczywają szczątki lub prochy 1125 osób, a 7 z nich to osoby zasłużone dla społeczności Pobiednej i (lub) Czerniawy - Zdrój.

Prawdopodobnie w ciągu kilku lub kilkunastu lat wszystkie wolne miejsca zostaną zajęte. Władze Gminy Leśna zaplanowały, że kiedy już zabraknie miejsc na pochówki, cmentarz dla zmarłych mieszkańców Pobiednej będzie znajdował się w ... Wolimierzu. Działka została już wybrana i pozostało tylko ją ogrodzić.

Wirtualny cmentarz Pobiednej znajduje się pod adresem http://mogily.pl/pobiedna

Opracował Leszek Bartnik.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u