•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> Wycinka drzew przy ul. Strzeleckiej

Wycinka drzew przy ul. Strzeleckiej

20 kwietnia 2010 r.
Pod koniec marca rozpoczęto wycinkę drzew przy ul. Strzeleckiej w Pobiednej i ul. Głównej w Czerniawie. Wycinka drzew jest początkiem zaplanowanego na ten rok remontu końcowego odcinka ulicy Strzeleckiej i ulicy Głównej na całej długości.
Jak zwykle w takich okolicznościach wycinka drzew została oprotestowana. Tym razem wycince alei lipowej sprzeciwiło się Stowarzyszenie Unia Izerska z siedzibą w Mirsku. Jednak po spotkaniu, jakie odbyło się 25 marca przedstawicieli inwestora (Starostwo Powiatowe w Lubaniu) z przedstawicielami Unii Izerskiej, burmistrza Świeradowa-Zdroju i zastępcy Burmistrza Leśnej udało się przekonać protestujących, że wycinka alei lipowej rosnącej wzdłuż tych ulic jest niezbędna w poprawie bezpieczeństwa korzystających z tego traktu, w czym najbardziej zainteresowani są mieszkańcy tych ulic.
Przekonanie protestujących nie było łatwe jednak strony po przedstawieniu swoich racji doszły do porozumienia w wyniku, czego można było kontynuować zaplanowane prace, które w pierwszym etapie polegają na niezbędnej wycince w sumie 88 drzew rosnących przy tych ulicach.
Do tej pory obie ulice pozbawione były chodników, a szerokość jezdni wynosiła jedynie 3,6 m. Po przebudowie szerokość jezdni będzie wynosiła 5 m, a dodatkowo wzdłuż ulic planowane jest wybudowanie 1,5 m szerokości chodnika.
Do końca kwietnia mają zakończyć się prace związane z wycinką drzew, a do końca sierpnia br. wszystkie prace związane z przebudową drogi.
Opracował (m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u