•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane Remont kaplicy na cmentarzu w Pobiednej

Remont kaplicy na cmentarzu w Pobiednej


12 września 2022 r.
W lipcu br. zakończono remont kaplicy na terenie cmentarza w Pobiednej.

O wykonanie remontu wnioskowali mieszkańcy i radni z Pobiednej od wielu lat, jednak zarządzająca w latach 2012-2019 cmentarzami spółka miejska Synergia nie zrealizowała żadnego większego remontu w tym obiekcie. Po likwidacji Synergii i przejęciu jej zadań przez Urząd Miejski, w ubiegłym roku wyremontowaliśmy kaplicę na cmentarzu w Leśnej, a w bieżącym roku zaplanowano inwestycje na cmentarzach w Pobiednej i w Grabiszycach.

Prace w kaplicy w Pobiednej obejmowały między innymi wykonanie sufitu podwieszanego w pomieszczeniu zaplecza kaplicy wraz z jego dociepleniem, malowanie ścian i sufitów wewnętrznych, renowację drewnianych drzwi i okien wraz z wykonaniem nowych drewnianych parapetów. Na podłodze w pomieszczeniu zaplecza kaplicy ułożono gres technologiczny. Zarówno wewnątrz kaplicy, jak i na zewnątrz dokonano napraw tynkarskich. Zewnętrzna elewacja budynku została w całości pomalowana, a nad wejściem do kaplicy wymieniono cześć dachu oraz rynny i rury spustowe. Odmalowane zostało wyposażenie kaplicy.

Zadbano również o wykonanie cięcia konserwacyjnego drzew rosnących przy budynku kaplicy. Całość zadania wyniosła 40 000,00 zł, a wykonawcą prac była firma SPAW Jarosław Krupicki z Leśnej. W najbliższym czasie zostaną wymienione elementy małej architektury – ławki przy kaplicy.


W bieżącym roku roku zlecono też opracowanie dokumentacji kosztorysowo-projektowej na wykonanie III etapu remontu ciągu pieszego na cmentarzu w Pobiednej. Realizacja zadania planowana jest na 2023 r. Bez wątpienia zmieni się wygląd i dostępność pobiedniańskiego cmentarza, ukazując niesamowite walory turystyczne i historyczne tego miejsca.

JT

Źródło: panorama.lesna.pl nr 8-9/2022


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u