•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci Świetlica w remizie OSP w Pobiednej uzyska nowy wygląd

Świetlica w remizie OSP w Pobiednej uzyska nowy wygląd

19 września 2013 r.
Burmistrz Leśnej Jan Surowiec podpisał z Urzędem Marszałkowskim umowę na dofinansowanie remontu i wyposażenia świetlicy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiednej.

Środki na ten cel zostały pozyskane przez Urząd Miejski w Leśnej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Odnowy i Rozwoju Wsi. Planowane jest wykonanie następujących prac : wymiana stolarki okiennej, roboty malarskie, montaż opraw oświetleniowych, instalacja CO. Ponadto kompleksowe wyposażenie w: sprzęt multimedialny, krzesła oraz stoły konferencyjne.

W efekcie świetlica i pomieszczenia towarzyszące uzyskają nowy, estetyczny wygląd i będą bardziej funkcjonalne. Świetlica dla społeczności wsi jest miejscem szczególnym. Służy okolicznościowym spotkaniom, zebraniom, jest miejscem prób zespołu „Łużyczanki”, stwarza szerokie możliwości dla rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży i integracji lokalnej społeczności.

W nowo wyremontowanym pomieszczeniu, w ramach realizowanego projektu zaplanowane są warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które przeprowadzą strażacy z Pobiednej. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią pożarnictwa, zasadami udzielania pierwszej pomocy i podstawy ratownictwa medycznego. Celem projektu jest także stworzenie możliwości wypracowania nowych i umocnienia obecnych więzi społecznych, zmotywowanie do aktywnego działania na rzecz rozwoju swojej miejscowości i rozwoju samych siebie. W ramach projektu dostarczona będzie niezbędna wiedza i umiejętności służące tym celom. Wyremontowana i odpowiednio wyposażona świetlica będzie z powodzeniem służyć celom szkoleniowym, edukacyjnym, rekreacyjnym i kulturalnym. Wartość całego zadania wyniesie 75.284,36 zł.

Świetlica w Pobiednej jest kolejnym tego typu zadaniem, które Urząd Miejski w Leśnej realizuje zgodnie z zapowiedziami. Podobne zadania zostały już wykonane w Stankowicach i w Zaciszu, a trakcie realizacji jest modernizacja świetlicy w Szyszkowej.

Bogusława Sidor

Źródło: Panorama Leśnej nr 8/2013


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u