•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci "Tytka charytatywna" i nie tylko - prosty sposób na pomaganie

"Tytka charytatywna" i nie tylko - prosty sposób na pomaganie

1 lutego 2022 r.
Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Parafią i Caritas przeprowadziło w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pobiednej w dniach 2-10 grudnia br. akcję "Tytka charytatywna" na rzecz potrzebujących.

Idea akcji opierała się na wypełnieniu papierowej torby, zwanej "tytką" artykułami pierwszej potrzeby o długim terminie ważności: spożywczymi i chemii gospodarczej, które zostały rozprowadzone wśród osób, którym te artykuły przydadzą się najbardziej.

Puste papierowe torby otrzymała każda klasa oraz przedszkolaki.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej placówki "tytki" w niespełna tydzień zostały wypełnione po brzegi. Akcję koordynowali opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu, panie: Małgorzata Gruszka i Danuta Poprawa. Warto podkreślić, że ta forma pomocy jest bardziej bezpieczna w czasie pandemii. Ze względu na wymogi sanitarne, zbiórki żywności w sklepach odbywają się w tym roku na mniejszą skalę, a przecież osób będących w potrzebie wciąż nie brakuje.

Kolejna akcja z udziałem wolontariuszy z SP im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej miała miejsce również w grudniu. Otóż członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Matylda Surmacz, Natalia Staszczyszyn, Jakub Rypicz wraz z opiekunami – p. Małgosią i p. Danusią przygotowali własnoręcznie wykonane upominki, które zostały wręczone samotnym osobom z parafii na spotkaniu wigilijnym 20 grudnia br. w Zajeździe „Anielska Przystań” w Czerniawie. Tego wieczoru anielski śpiew Aniołów z naszej szkoły wprowadził zebranych gości w świąteczny nastrój!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, za ich wielkie serce i zaangażowanie. Zapraszamy do współpracy!


Źródło: Panorama Leśnej nr 1/2022


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u