•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Z wizytą w teatrze

9 marca 2022 r.
Tuż po feriach, we wtorek - 15 lutego br., uczniowie klas I-IV ze SP im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej wybrali się z wychowawcami do Zdrojowego Teatru Animacji w Cieplicach na spektakl pt. "Król Maciuś Pierwszy".

Opowiada on historię małego królewskiego syna, który na skutek zrządzenia losu nieoczekiwanie zostaje królem. Chłopiec nie mając żadnego doświadczenia musi rządzić krajem, toczyć wojny i sam stawać do walki.

Jednym z najważniejszych rozporządzeń króla Maciusia staje się decyzja o utworzeniu republiki dzieci i oddanie w ich ręce władzy w kraju, która tylko z pozoru jest słuszna. W rezultacie doprowadza go do szeregu fatalnych zdarzeń, a w konsekwencji do jego klęski. Przedstawienie zrealizowane zostało z zastosowaniem marionetek oraz w planie aktorskim, w którym pojawiły się elementy ruchu. Całości dopełniały ułożone w dynamiczną choreografię piosenki. Spektakl wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie przedstawienia.

Zaraz po spektaklu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji teatralnej, którą poprowadziła aktorka Dorota Flauder-Głowacka. Dzieci wykonywały ćwiczenia zaproponowane przez aktorkę, jednak największą atrakcją były różnego rodzaju lalki zaprezentowane przez panią Dorotę, które można zobaczyć podczas przedstawienia. Były to piękne i kolorowe kukiełki, pacynki i marionetki. Podczas prezentacji lalek, uczniowie mogli wyjść na scenę i wcielić się w prezentowaną postać. Wizytę w teatrze zakończyliśmy zrobieniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia z prowadzącą zajęcia teatralne.

M.G.


Źródło: Panorama Leśnej nr 3/2022


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u