•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

W wojskowym drylu!

22 sierpnia 2012 r.
(GM.LEŚNA) Nietuzinkowy letni wypoczynek uczniom Szkoły Podstawowej im.Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej przygotowała Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im.Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.


W pierwszej połowie lipca, z inicjatywy dyrektor szkoły Renaty Simińskiej, grupa dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyła w obozie wojskowym pod Wrocławiem. Ilość i jakość atrakcji przeszła najśmielsze oczekiwania uczestników. Zajęcia w ośrodku jazdy konnej - począwszy od obrządku w stadninie a na siodłaniu i przejażdżkach skończywszy, ćwiczenia na uczelni z zakresu obsługi radiostacji, próby sił na najnowszym symulatorze bojowym, zajęcia walki wręcz czy sprawdzanie swoich umiejętności na basenie i torze bojowym to tylko część atrakcji. Ogromną radość uczniom sprawiła wizyta w ZOO, Panoramie Racławickiej i opowieści pani przewodnik oprowadzającej obozowiczów po mieście, a widok panoramy Wrocławia z wieży widokowej wynagrodził trudy wspinania się po krętych i licznych schodach.
Niezapomnianym przeżyciem była codzienna zaprawa poranna fachowo prowadzona przez przyszłych oficerów, a także wojskowa dyscyplina. Systematyczna musztra pozwoliła dzieciom w ciągu zaledwie kilku sekund stawać na zbiórce we właściwym szyku. Poruszanie się parami lub czwórkami, tak na co dzień trudne do egzekwowania w szkole, podczas obozu było chętnie praktykowane przez uczestników. Dla wielu z nich prawdziwą próbą odwagi był nocny alarm i bieg patrolowy oraz conocna warta. Niejeden wartownik musiał zwalczyć chęci ukrycia się w namiocie, kiedy w całkowitej głuszy leśnej słychać było odgłosy dzików. Na szczęście ranek przychodził szybko a wraz z nim pyszne polowe śniadanie.
Taki pobyt to niezła próba charakteru, którą zwycięsko przeszli wszyscy obozowicze. Na potwierdzenie otrzymali certyfikaty odbycia szkolenia wojskowego, podpisane przez płk. prof. dr. hab.Mariusza Wiatra, Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im.Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz miłe upominki.
Stworzenie takiego letniego wypoczynku dzieciom z tej szkoły to cenna inicjatywa, gdyż większość z nich nie ma możliwości wyjazdu na wakacje. Tym razem udało się zorganizować bardzo atrakcyjny i bogaty wyjazd (przy minimalnych kosztach po stronie rodziców), dzięki władzom WSOWL we Wrocławiu, SP w Pobiednej oraz wolontariuszom-wychowawcom.

Źródło: "Ziemia Lubańska" Nr 15(446)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u