•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?

Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Z kulturą na Ty

21 stycznia 2015 r.

W Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej zakończyła się realizacja projektu pod hasłem: Chcemy pięknie i mądrze żyć, finansowanego przez Fundację PZU, którego autorami byli nauczyciele działający w Stowarzyszeniu Dzieci Przyszłości.

Jego głównym celem było pokazanie dzieciom różnych instytucji kultury i, przy okazji, przybliżenie tematów związanych z początkami historii Polski, różnorodnością Dolnego Śląska oraz tradycjami świąt Bożego Narodzenia. Podczas kilku minionych miesięcy uczestnicy projektu zwiedzili m.in. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Panoramę Racławicką oraz Muzeum Etnograficzne w e Wrocławiu i Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. Wizyty w muzeach połączone były zawsze z ciekawymi lekcjami muzealnymi. Uczniowie obejrzeli w Teatrze im. C.K. Norwida spektakl pt. Opowieść wigilijna i wysłuchali koncertu świątecznego w Filharmonii Dolnośląskiej. Odwiedzili również miejsca związane z początkami państwa polskiego, czyli Poznań i Gniezno oraz w ramach poznawania historii regionu – stolicę Dolnego Śląskiego – Wrocław.

W listopadzie dzieci zaprosiły rodziców na Wieczór z historią, podczas którego zaprezentowały słowno-muzyczny o dziejach Polski. Dzięki środkom z Fundacji PZU wszyscy uczniowie, a także przedszkolaki, mogli wziąć udział w koncercie Piękna nasza Polska cała... przygotowanym przez muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej, którzy zaprosili słuchaczy do muzycznej wędrówki po Polsce i poznawania rodzimych tańców. Ponadto najstarsi uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym sprawdzającym wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu.

Od maja do grudnia 2014 roku dzieci miały możliwość uczestniczenia w interesujących zajęciach. Na pewno udział w projekcie rozbudził w nich ciekawość dotyczącą historii, tradycji i kultury, a wielu umożliwił po raz pierwszy wyjazd do muzeum, teatru czy filharmonii.

SPŹródło: Panorama Leśnej nr 1/2015

Więcej zdjęć z powyższego projektu można obejrzeć tutaj.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u