•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci Najładniejsze zagrody i gospodarstwa

Najładniejsze zagrody i gospodarstwa

12 sierpień 2009 r.


W tym roku już po raz dziesiąty powiat lubański wraz z Powiatowym Zespołem Doradców w Lubaniu zorganizował konkurs na "Najładniejszą Zagrodę Powiatu Lubańskiego". [podziel]
Trzeba przyznać, że z roku na rok ziemia lubańska pięknieje. Dzieje się tak między innymi dzięki takim ludziom, jak uczestnicy konkursu na najpiękniejsze ZAGRODY i gospodarstwa rolne. I taka właśnie idea przyświecała autorom pomysłu i organizatorom tego przedsięwzięcia ponad dziesięć lat temu. To jak wyglądają zagrody i gospodarstwa rolne rozsiane po ziemi lubańskiej świadczy nie tylko o ich właścicielach, ale też o całym powiecie. Przyjezdni oceniają krajobraz przede wszystkim poprzez to jak się prezentuje i to wrażenie częstokroć decyduje, czy chcą tu wrócić, czy też obojętnie jadą dalej bez śladu jakichkolwiek doznań.
1 i 2 lipca komisja konkursowa dokonała przeglądu piętnastu zgłoszonych przez urzędy gmin zagród z terenu naszego powiatu. Oceniano je w dwóch kategoriach - zagroda i gospodarstwo rolne. Członkowie komisji brali pod uwagę między innymi stan techniczny i estetykę budynków, obiekty sanitarne, zagospodarowanie części ogrodniczej oraz ogólny wygląd. W kategorii zagroda I miejsce przyznano Halinie i Mirosławowi Bałutom z Wolimierza, zaś wyróżniono Teresę i Stanisława Taczałów z Siekierczyna. Natomiast w kategorii gospodarstwo rolne zwyciężyli Małgorzata i Tadeusz Drapałowie z Platerówki, wyróżniono zaś Franciszkę i Bogusława Gawkowskich z Pobiednej.
Niektórym mieszczuchom wieś kojarzy się z brudem i zacofaniem, także w budownictwie. Jednak w dzisiejszych czasach wizyta na wsi może być świetną okazją by się wyciszyć, zwolnić i zauważyć jak wiele się zmieniło. Patrząc na zabudowania zwycięzców niejeden mieszkaniec aglomeracji z pewnością pozazdrości gospodarzom tak urokliwych obiektów. Oczywiście taki efekt zawdzięczają tylko i wyłącznie sobie i swojej ciężkiej pracy. Tym bardzij należą się im słowa uznania dla organizatorów konkursu, że raz w roku właściciele najpięknięszych zagród i gospodarstw rolnych są nagradzani a efekty ich prac doceniane. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas obrad Rady Powiatu Lubańskiego 27 sierpnia br.
(Iwa)

źródło: Ziemia Lubańska nr 15(374)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u