•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Zmiana czasu na zimowy po raz ostatni?

Zmiana czasu na zimowy po raz ostatni?

27 października 2018 r.
W nocy, z soboty 27 października na niedzielę 28 października 2018 r. nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Oznacza to, że powinniśmy przestawić zegarki z godz. 3 na 2 i w związku z tym będziemy mogli pospać o godzinę dłużej!

Od pewnego czasu słychać wiele głosów za nieprzestawianiem zegarków na czas letni i zimowy. Polacy w konsultacjach opowiedzieli się za nieprzestawianiem zegarków i pozostaniem w czasie letnim. Większość krajów Unii Europejskiej opowiedziała się tak jak Polacy, były też kraje, które chcą pozostać przy czasie zimowym ale nawet są takie państwa, które chcą nadal przestawiać zegarki. Jaka zapadnie ostateczna decyzja przekonamy się prawdopodobnie jeszcze tej zimy. Gdyby okazało się że nie będziemy przestawiali zegarków to obecne przestawienie zegarków na czas zimowy byłoby ostatnie, później 31 marca 2019 roku przestawimy zegarki na czas na letni i tak by już zostało.

Zmiana czasu następuje zawsze w weekend, głównie dlatego, że nie wszyscy pamiętają o przestawieniu zegarów. Aby uniknąć spóźnień do pracy czy szkoły, przyjęło się, że o godzinę dłużej będziemy spać z soboty na niedzielę.

Czas letni umożliwia lepsze wykorzystanie światła słonecznego, a jesienią wracamy do czasu geograficznego tak jak robi to 70 innych krajów!.

W Polsce dopiero od 1977 roku zaczęto stosować zmianę czasu regularnie. Wcześniej przestawiano zegarki okresowo. Najpierw w czasie dwudziestolecia międzywojennego, następnie podczas okupacji, a później w latach 1946-1949 i 1957-1964.Po raz pierwszy zmianę czasu zastosowali Niemcy podczas I wojny światowej.

Opracował (m).Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u