Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


strona główna Aktualności Zmiana czasu na zimowy

Zmiana czasu na zimowy


W nocy, z soboty 24 października na niedzielę 25 października 2015 r. nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Oznacza to, że powinniśmy przestawić zegarki z godz. 3 na 2 i w związku z tym będziemy mogli pospać o godzinę dłużej!
Zmiana czasu następuje zawsze w weekend, głównie dlatego, że nie wszyscy pamiętają o przestawieniu zegarów. Aby uniknąć spóźnień do pracy czy szkoły, przyjęło się, że o godzinę dłużej będziemy spać z soboty na niedzielę.
Czas letni umożliwia lepsze wykorzystanie światła słonecznego, a jesienią wracamy do czasu geograficznego tak jak robi to 70 innych krajów!.
W Polsce dopiero od 1977 roku zaczęto stosować zmianę czasu regularnie. Wcześniej przestawiano zegarki okresowo. Najpierw w czasie dwudziestolecia międzywojennego, następnie podczas okupacji, a później w latach 1946-1949 i 1957-1964.Po raz pierwszy zmianę czasu zastosowali Niemcy podczas I wojny światowej.Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u