•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2022
Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Kolejna wyremontowana droga

Kolejna wyremontowana droga

8 listopada 2014 r.

W październiku 2014 roku oddano do użytku następną wyremontowaną w tym roku drogę w Pobiednej. Przebudowaną drogą jest odcinek ulicy Podgórnej, od ulicy Nowomiejskiej (przy dawnej Fatmie) do ulicy Strzeleckiej (przy dawnym kinie).
Prace przy przebudowie drogi polegały na wykonaniu m.in. następujących robót:: rozbiórka zniszczonych elementów drogi, wyprofilowanie, uzupełnienie i umocnienie koryt rowów przydrożnych, wykonanie skarp nasypu drogowego z umocnieniem, wykonanie konstrukcji drogi wraz z odwodnieniem.
Długość przebudowanej drogi wynosi - 657,23 m. Droga na całej długości została pokryta dwuwarstwowym dywanikiem asfaltowym o łącznej grubości 8 cm, którego powierzchnia wynosi 2037,8 m2. Szerokość drogi wynosi 3 – 3,5 m. W jednym miejscu na długości 15 metrów wykonano mijankę dwupasmową o szerokości 4,5 - 4,8 m. Wykonano zjazdy na drogi polne oraz do posesji mieszkalnych. Wymieniono wszystkie przepusty wraz z budową ścian czołowych.
Odbudowana droga służyć będzie przede wszystkim mieszkańcom posesji znajdujących się przy tej drodze oraz ułatwi przemieszczanie się pomiędzy ulicą Nowomiejską i Strzelecką w kierunku boiska i kościoła parafialnego w Czerniawie - Zdroju. Inwestycja została sfinansowana przy współudziale środków Gminy i funduszy pochodzących z dochodów budżetu województwa związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Inwestycja została wykonana przez firmę: Świadczenie Usług Transportowo-Budowlanych Stanisława Torba, Radostów Dolny, Lubań, która zwyciężyła w przetargu ogłoszonym przez Gminę Leśna. Koszt remontu drogi wyniósł 399750,00 zł.
Poniżej można obejrzeć kilka zdjęć tej drogi po remoncie.Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u