•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Szkoła Podstawowa

im. Kornela Makuszyńskiego
ul. Hetmańska 3
59-814 Pobiedna
tel./fax 75-784-55-82
e-mail: zsppobiedna@lesna.pl

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej od początku swojego istnienia mieści się przy ulicy Hetmańskiej 3. Budynek szkoły, który został wybudowany na początku XX wieku, w ostatnich latach gruntownie odnowiono: wymieniono okna, oświetlenie, zmodernizowano centralne ogrzewanie. Remonty przeprowadzono w klasach, sali gimnastycznej i na korytarzach.

Uczniowie uczą się w dobrych warunkach. Liczebność klas sprzyja indywidualizacji nauczania w procesie dążenia do wszechstronnego rozwoju każdego ucznia. W szkole działają różne koła zainteresowań. Dzieci interesujące się sportem działają w Szkolnym Klubie Sportowym. Wady podstawy u najmłodszych korygowane są na zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Szczególną opieką objęci są uczniowie mający trudności w nauce. Mogą oni uczęszczać na zajęcia terapii pedagogicznej, wyrównawcze, rewalidacyjne i logopedyczne. Najzdolniejsi otrzymują dwa razy w roku stypendia naukowe i sportowe.

Kadrę stanowi wykwalifikowane i doświadczone grono pedagogiczne. Większość nauczycieli posiada kwalifikacje do nauczania co najmniej dwóch przedmiotów.

Stale polepsza się stan bazy i wyposażenia szkoły. Zajęcia komputerowe odbywają się w dobrze wyposażonej pracowni komputerowej, w której każdy uczeń pracuje przy jednym stanowisku komputerowym. W większości sal lekcyjnych znajdują się komputery ze stałym dostępem do Internetu.

Świetlica zorganizowana w szkole działa codziennie, czynna jest zgodnie z oczekiwaniami rodziców do godzin popołudniowych.

Ciekawie przedstawia się oferta wydarzeń szkolnych. Organizowane są różne imprezy, wycieczki i pikniki rodzinne. W szkole promuje się zdrowe odżywianie. Dzieci otrzymują mleko smakowe, świeże owoce i warzywa, ciepłe napoje do drugiego śniadania.

Szkoła, będąca środowiskową placówką współpracuje z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami. Społeczność szkolna współuczestniczy w działaniach na rzecz mieszkańców Pobiednej i Gminy Leśna. Uczniowie reprezentują szkołę podczas różnych uroczystości, biorą udział w różnych konkursach, zawodach, kampaniach, akcjach i projektach.

Do mocnych stron szkoły należy przede wszystkim jej klimat, dbałość o bezpieczeństwo i poziom dydaktyki, a także ilość realizowanych projektów.

Opracował (m)


zobacz także:


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u