•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna Zadaj pytanie sołtysowi

Jeśli chcesz zadać pytanie sołtysowi, kliknij tutaj

Pytanie
21.10.2021 r.
Jako mieszkanka Pobiednej chciałabym sie dowiedzieć co planuje nasz sołtys w związku z wizja utraty pieniędzy z funduszu sołeckiego?
Wysłała: Ania

Odpowiedź
W ciągu kilku/nastu godzin zostanie wydane oświadczenie Rady Sołeckiej oraz Sołtysa w tym temacie. Prosimy o cierpliwość.
Sołtys, Marek DrobnikPytanie
8.07.2016 r.
Pani sołtys, małe dzieci nie są bezpieczne na placu zabaw gdy inne grają w piłke. Czy można grać w piłkę na placu zabaw? Po co wisi ten regulamin?
Wysłała: Zatroskana mieszkanka

Odpowiedź
Na placu zabaw, oczywiście nie można grać w piłkę !!!!! Regulamin nie wisi tylko po to aby wisiał, ale również a właściwie przede wszystkim po to, aby się do niego stosować !!! Wiem, że wiele dzieci ignoruje zakaz (za przyzwoleniem rodziców - niestety). Osobiście interweniowałam kilkanaście razy, prosiłam również Policję o częstsze "zaglądanie" na Plac. Wydaje mi się, że przy kolejnej takiej sytuacji po prostu trzeba zawiadomić Policję.
Sołtys sołectwa Pobiedna
Anna Hałas
Pytanie
14.06.2015 r.
Witam czy w zwiazku z zaistniala sytacja Pani Soltys moze podac do publicznej informacji na co i w jakiej kwocie zostaly wydane pieniadze soleckie ?
Wysłała: kasia a

Pytanie
13.06.2015 r.
Witam, podobno na ostatnim zebraniu został zmieniony budżet i cofnięto dofinansowanie kuchni w remizie osp, czy mogłaby pani sołtys poinformować na co zostały przekazane te pieniądze i skąd taka zmiana decyzji? Ponieważ na codzień nie mieszkam w Pobiednej to nie dotarła do mnie informacja o zebraniu, więc jeśli to nie jest duży problem (a w dobie internetu to chyba nie jest), to proszę w przyszłości informację o zebraniu podać też na stronie Pobiednej, bo dla niektóryh jest to jedyne źródło informacji o ważnych sprawach dla naszej miejscowości. Dzięki temu informacja dotrze do większej ilości osób, i miejmy nadzieję większa będzie frekwencja na zebraniach. Pozdrawiam Wysłał: Ania L.

Odpowiedź
Witam ,przesyłam odpowiedź na zadane pytania.
Dokonane zmiany polegają na przesunięciu środków, gdyż ogólna pula nie uległa zmianie. Zamiast 9 tys. tylko na doposażenie kuchni w remizie, mieszkańcy w trakcie zebrania wiejskiego postanowili te środki przeznaczyć na:
• doposażenie świetlicy w remizie,
• dofinansowanie budowy boiska przy szkole,
• zakup strojów oraz sprzętu dla naszego klubu sportowego LZS,
• zakup umundurowania dla Drużyny Młodzieżowej OSP,
• organizację imprez dla wszystkich mieszkańców,
• promocję Pobiednej poprzez Zespół Ludowy.

W załączeniu przekazuję plan finansowy funduszu sołeckiego Pobiednej po dokonanych zmianach.
Plan finansowy wydatków sołectwa w ramach funduszu sołeckiego uchwalany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami, czyli przez Radę Miejską w Leśnej na podstawie uchwały zebrania wiejskiego. Tryb zwoływania i przebiegu zebrania określa Statut sołectwa. Zarówno pierwotny plan finansowy na 2015, jak i ostatnia jego zmiana zostały uchwalone przez mieszkańców zgodnie z tymi wymogami.
Przy okazji pozwolę sobie na taką refleksję:
Każdy mieszkaniec sołectwa ma prawo nie tylko do informacji o sprawach wsi, ale przede wszystkim do współdecydowania o naszych wspólnych sprawach. Temu służą między innymi zebrania wiejskie, a na co dzień nasze kontakty bezpośrednie i poprzez różne środki komunikacji. Cenię sobie te kontakty, zwłaszcza, że na co dzień stale przebywam w Pobiednej. Również rozmowy telefoniczne, jak i kontakty mailowe pozwoliły mi podjąć wiele spraw o charakterze indywidualnym, ale też i zbiorowym, dla dobra naszych mieszkańców.
Chętnie udzielam wyjaśnień i podejmuję niezbędne działania, na miarę kompetencji sołtysa i radnego jeżeli ktokolwiek zwróci się do mnie z jakimś problemem. Nie jesteśmy wielką zbiorowością i zależy mi na kontaktach z wszystkimi mieszkańcami. Wydaje mi się, że znam wszystkich mieszkańców naszej miejscowości . Stąd też bardzo proszę o kierowanie maili bezpośrednio do mnie. Kontakt mieszkańca wsi z sołtysem, czy radnym poprzez trzecią osobę nie jest według mnie najefektywniejszą formą w relacjach z mieszkańcami. Mój adres e-mail: annahalas69@interia.pl lub a.halas@lesna.pl

Sołtys sołectwa Pobiedna
Anna Hałas

Plan finansowy funduszu sołeckiego Pobiednej po dokonanych zmianach


Pytanie
2.02.2015 r.
Witam. Proszę zająć się lepszym zabezpieczeniem muru cmentarnego. Mur został już prowizorycznie zrobiony lecz zwierzęta nadal znajdują sobie miejsce, przechodzą i niszczą groby. Do wiosny jeszcze troszeczkę czasu zostało, a ja już przeżywam, że nie będę mogła postawić swieżych kwiatów, które zwyczajnie będą zjedzone. Proszę potraktować poważnie problem. Tam leżą osoby bliskie naszemu sercu i, aż żal serce ściska jak zwierzyna przemierza cmentarz i nikt sobie z tego nic nie robi. Cierpliwie czekamy na usunięcie problemu. Pozdrawiam. Wysłał: Małgorzata

Odpowiedź
Witam,
Dziękuję za zgłoszenie problemu.
Ze złym stanem ogrodzenia cmentarza w Pobiednej niezwłocznie zapoznałam Burmistrza Leśnej. Burmistrz pisemnie powiadomił o tym zarządcę cmentarza z zaleceniem niezwłocznego podjęcia działań mających na celu prawidłowe zabezpieczenie cmentarza (naprawa muru).
Zarządcą cmentarza komunalnego w Pobiednej jest Przedsiębiorstwo Miejskie ”Synergia” sp. z o.o. w Leśnej.
Sołtys Pobiednej
Anna HałasPytanie
10.10.2014 r.
Witam
Chciałabym się dowiedzieć czy w Pobiednej jest jakieś mieszkanie do wynajęcia. Proszę o odpowiedź bo to bardzo pilne.
Wysłał: Mieszkanka Pobiednej

Odpowiedź
Witam
Niestety nie posiadam informacji o wolnych mieszkaniach do wynajęcia w Pobiednej. Proponuję rozwiesić ogłoszenia może zgłosi się ktoś, kto ma wolne mieszkanie. Sołtys Pobiednej

Sołtys Pobiednej
Anna HałasPytanie
4.12.2013 r.
Witam.
Chciałabym wiedzieć kiedy w końcu ktoś zainteresuje się psami biegającymi po ulicach Pobiednej. Nie ma znaczenia czy są duże czy małe, stwarzaja zagrozenie. Pomimo nieodpowiedzialnych właścicieli, ale czas najwyższy coś z tym zrobic, poniewaz nie mozna spokojnie wyjść z domu.
Wysłał: mieszkanka Pobiednej

Odpowiedź
Witam
Problem psów wałęsających się po Pobiednej jest znany nie tylko mieszkańcom, ale również Straży Miejskiej. „Bezpańskie” psy, które stwarzają zagrożenie nie są całkowicie bezpańskie jednak ich właściciele wypierają się, że są ich właścicielami, co utrudnia ich wyłapanie. Strażnicy miejscy po moim zgłoszeniu już kilkakrotnie przyjeżdżali w tej sprawie do Pobiednej jednak w tym czasie nie można było zlokalizować wałęsających się psów. Komendant Straży Miejskiej obiecał, że dopóki problem nie zostanie rozwiązany będą przyjeżdżali do Pobiednej, a w razie udowodnienia właścicielom wałęsających się psów, że są ich właścicielami zostaną ukarani odpowiednimi sankcjami administracyjnymi.

Sołtys Pobiednej
Anna HałasPytanie
6 października 2013 r.
Witam,
Chciałbym wiedzieć kiedy powstanie jakies miejsce w Pobiednej dla młodzieży? Bo nawet nie ma gdzie piwa wypic. Z każdego miejsca jestesmy gonieni, wszedzie słychac skargi i nasyłana jest na nas policja a nikt nic nie zrobi...
Wysłał: xyz

Odpowiedź
W odpowiedzi na zadane pytanie,dotyczące miejsca spotkań dla młodzieży.
Wyjaśniam,
że na terenie Pobiednej mamy miejsce gdzie młodzież może się spotkać, jest to świetlica w Remizie gdzie przypomnę w tamtym roku zakupiliśmy z Funduszu Sołeckiego stół do tenisa dodać tutaj trzeba że jest to miejsce gdzie nie tylko młodzież może się spotykać, no i najważniejsze nie jest to miejsce do spożywania alkoholu.
Następne miejsce do spotkania się młodzieży to sala gimnastyczna przy naszej szkole, wystarczy udać się do Pani Dyrektor i jak się orientuję za niewielką opłatą można skorzystać z niej.
Powiem szczerze ,że pomysłów pewnie byłoby jeszcze kilka,ja kilka razy wychodziłam do młodzieży z propozycją aby się spotkać i wspólnie podyskutować na temat co można by było zrobić wspólnie aby uatrakcyjnić czas dzieciom i młodzieży?
Skończyło się na tym, że młodzież się nie pojawiła do dnia dzisiejszego.
Nadmienię,że ja nadal jestem otwarta na propozycję- ale nie na takie jakie pojawiły się w pytaniu, tzn.nie będę stwarzała miejsca do spożywania alkoholu przez młodzież !
Pozdrawiam
Sołtys
Anna HałasPytanie
11.09.2013 r.
Szanowna Pani,
piszemy tu, aby dużo osób mogło zobaczyć to pytanie, oraz Pani odpowiedź na nie. Czy wie Pani, że bardzo blisko placu zabaw dla dzieci za byle jakim ogrodzeniem znajduje się pies, który może byc wielkim zagrożeniem, gdy wydostanie się i napadnie na dzieci? Jest to blisko, tam gdzie wisi wywieszka o miodzie i gabinetach, itp, pan tego psa nie reaguje na pytania o psa, prosimy o sprawdzenie.
Wysłał: zaniepokojone mamy malych dzieci

Odpowiedź
Witam
W odpowiedzi na zadane pytanie -przez zaniepokojone mamy,dotyczące psa. Pragnę poinformować że w naszej miejscowości jest wiele gospodarstw domowych w których znajdują się psy,nie do mnie należy ocena czy ogrodzenie za którym znajduje się pies jest wystarczającym zabezpieczeniem.Ponadto jeśli uważacie Państwo że istnieją podstawy do tego że pies może wydostać się z zagrody ,a rozmowy z właścicielem psa nic nie dają, proszę powiadomić Straż Miejską. Strażnicy Miejscy w naszej Gminie dbają o Nasze dobro - więc na pewno i tą sprawą należycie się zajmą. Poniżej podaję numery telefonów do Straży Miejskiej
75 72 42 824
530 709 400

Anna HałasPytanie
11.07.2013 r.
Witam.
Chciałabym uzyskać informacje na temat opłaty za wywóz śmieci. Nie zostałam poinformowana o tym ile i gdzie wplacac pieniadze za te usługe.
Wysłał: Mieszkanka Pbiednej

Odpowiedź
W odpowiedzi na pytanie mieszkanki Pobiednej,informuję opłata za śmieci segregowane wynosi 13 zł od osoby, natomiast 20 zł od osoby za śmieci zmieszane ( niesegregowane ).
Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Leśnej:
85 8392 0004 1368 2000 0380
Dodam że opłatę należy uiścić do piętnastego każdego miesiąca, nadmienię jeszcze że więcej informacji znajdziecie państwo w prasie lokalnej oraz na stronach : www.pobiedna.pl i www.lesna.pl
Pozdrawiam
Sołtys Pobiednej
Anna HałasPytanie
14.05.2013 r.
Witam mam pytanie dlaczego Pani Soltys nie moze ustalic sobie np jednego dnia w tygodniu i jakiejs konkretnej godziny przyjec interesantow tak jak poprzedni soltys ? Sadze ze bylo by to wygodne wyjscie szczegolnie dla mieszkancow Pobiednej gdy maja jakas sprawe do Pani Soltys ...??????
Wysłał: Ania

Odpowiedź
W odpowiedzi na zadane pytanie odpowiadam, że sołtys nie prowadzi biura w domu i nie jestem zobligowana do ustalania godzin urzędowania. W dzisiejszych czasach można na wiele sposobów się skontaktować (telefony,maile,bądź najzwyczajniej w świecie zostawić wiadomość z prośbą o kontakt) Po dwuletnim okresie bycia sołtysem -wiem na pewno że wprowadzenie godzin urzędowania nic nie zmieni -ponieważ zainteresowani przychodzą wtedy kiedy chcą a nie w godzinach które są wyznaczone.

Dla zainteresowanych raz jeszcze podaję nr.telefonów
-75 78 45 281
-502 078 642
oraz adres mailowy
-pobiedna@lesna.pl

Pozdrawiam
Anna Hałas


Pytanie
9.04.2013 r.
Witam, mam na starej komórce dach z azbestu i chciałbym go zmienić na blacho-dachówkę i chciałbym się dowiedzieć gdzie mógłbym zutylizować taki eternit, jaki jest ewentualny koszt takiej utylizacji i czy gmina dofinansowuje takie rzeczy? Pozdrawiam.
Wysłał: casa

Odpowiedź
W odpowiedzi na zadane pytanie w sprawie azbestu informuję że Gmina Leśna pozyskuje dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej na utylizację azbestu w tym roku wnioski można było składać do końca stycznia Gmina pokrywa 85% kosztów utylizacji. Z informacji jakie posiadam jeszcze w tym roku (w czwartym kwartale) będzie kolejny nabór wniosków.
Więcej informacji uzyska Pan w Urzędzie Miejskim w Leśnej w Referacie Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska tel.757211466 u Pana Piotra Pawłowskiego.
Pozdrawiam A.Hałas


Pytanie
19.11.2012 r.
Pani Sołtys czy wymiana żarówki w naszej miejscowości musi trwać prawie dwa miesiące? A to jeszcze nie koniec oczekiwania. Nawet w dowcipach o policjantach radzili sobie z tym problemem szybciej. Pozdrawiam Tubka.
Wysłał: Tubka

Odpowiedź
Witam,
Problem z oświetleniem na Rynku w Pobiednej został niezwłocznie po Pana informacji przekazany do odpowiedniego działu w Urzędzie Miasta, który przekazał zgłoszenie do firmy zajmującej się konserwacją oświetlenia ulicznego na terenie Pobiednej (można potwierdzić w Urzędzie Miasta). Brak oświetlenia na tej i sąsiedniej latarni prawdopodobnie nie polega na wymianie żarówki (czasami latarnia świeci), a na wymianie kabla zasilającego co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Firma odpowiedzialna za oświetlenie ma przedstawić kosztorys tej naprawy i wtedy podjęte zostaną odpowiednie decyzję.
Pozdrawiam Anna Hałas.


Pytanie
31.08.2012 r.
Mam pytanie o zabawę na nowym placu. Czy przy przy budowli drewnianej znajdującej się najbliżej wejścia na ul. Zaułek ( przeplataną z ul.Podgórną ) czyli od sklepu jest jakaś specjalna trawa ?
Pytam bo zejście z w/w budowli jest w stronę rogu gdzie kiedyś stał kosz na szkło a gdzie w tej chwili nie mogą się bawić dzieci. Panie mieszkające obok placu zabaw wyganiają z tamtego kawałka dzieci bo podobno w tym miejscu jest jakaś specjalna trawa. Jak to się ma do zejścia z drewnianej budowli akurat na tamtą stronę???
Wysłał: mieszkanka

Odpowiedź
Witam serdecznie. W odpowiedzi na Pani pytanie mogę powiedzieć, że w miejscu, o które Pani pyta nie ma ”specjalnej” trawy. Na placu zabaw jest dużo nowej trawy i może Panie mieszkające przy placu właśnie w ten sposób dbają o nowe trawniki. Mogę jeszcze dodać , że na placu zabaw dzieci mogą bawić się w każdym miejscu, pod warunkiem przestrzegania regulaminu placu zabaw i ogólnie przyjętych norm odpowiedniego zachowania.
Sołtys Pobiednej Anna HałasPytanie
26.08.2012 r.
czy i kiedy zostanie poprawiona nowa droga ul strzeleckiej przy kratkach ściekowych?
Wysłał: mieszkaniec pobiednej

Odpowiedź
Chciałabym poinformować mieszkańca Pobiednej, który zadał pytanie jak i wszystkich zainteresowanych, że sprawa uszkodzeń nawierzchni ulicy Podgórnej (domyślam się, że właśnie o tą ulicę chodzi w pytaniu) jest znana. Pracownicy odpowiedniego działu urzędu miasta dokonali już lustracji i sporządzili dokumentację, która została przesłana do wykonawcy remontu ulicy Podgórnej. Naprawa uszkodzeń nawierzchni powinna zostać wykonana w najbliższym czasie w ramach gwarancji.
Sołtys Pobiednej Anna Hałas.Pytanie
2.08.2012 r.
Witam.
Nie jestem kolegą pani sołtys, nie mam też czasu stać pod sklepem na plotkach dlatego mam pytanie, czy pomimo zbiegania z całym szacunkiem dla pracy Pani Sołtys nie można by umieszczać na stronie Pobiednej informacji o planowanych zmianach, inwestycjach, planach, bieżących sprawozdań ze spotkań Rady Sołeckiej.
Sprawowanie urzędu jest dla ludzi i z wyboru przez ludzi, mamy prawo do informacji - nie tylko o osiągnięciach i budowie placu zabaw. Praca z urzędu jest dla ludzi i społeczności, a nie odwrotnie!!!
Wysłał: mieszkaniec tej wsi !!!

Pytanie zostało przesłane do Pani sołtys i niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi zostanie tutaj opublikowana.
Administrator

Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u