•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Galeria Szkoła Podstawowa
Lata 40-te i 50-te
Album szkolnych zdjęć z lat 40-tych i 50-tych.Lata 60-te
Album szkolnych zdjęć z lat 60-tych.Lata 70-80-te
Album szkolnych zdjęć z lat 70-80-tych.Lata 90-te
Album szkolnych zdjęć z lat 90-tych.
Dzień nauczyciela 2017
Album zdjęć z uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela, które obchodzone były w Szkole Podstawowej w Pobiednej 12 października 2017 roku.

Zakończenie roku szkolnego 2015/16
Album zdjęć z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej w Pobiednej w dniu 24 czerwca 2016 roku.


X lecie nadania imienia oraz przedstawienie "W drodze do domu"
Album zdjęć z uroczystości X lecia nadania imienia Kornela Makuszyńskiego Szkole Podstawowej w Pobiednej oraz premiery przedstawienia pt. "W drodze do domu". 30 maja 2016.

Dzień Babci i Dziadka
Album zdjęć z uroczystości zorganizowanej dla babć i dziadków uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej w Świetlicy Wiejskiej w remizie OSP w Pobiednej w dniu 21 stycznia 2016 r.

Mały Mistrz
Album zdjęć z zajęć wychowania fizycznego uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pobiednej w ramach rządowego projektu Mały Mistrz

Jasełka Bożonarodzeniowe w Kościele
Album zdjęć z Jasełek Bożonarodzeniowych, które przygotowały i przedstawiły przedszkolaki z Przedszkola w Pobiednej w Kościele Parafialnym w Czerniawie-Zdroju w dniu 10 stycznia 2016 roku.

Bóg się rodzi...
Album zdjęć ze spotkania wigilijnego Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej. Opłatkowe spotkanie z zaproszonymi gośćmi, odbyło się w świetlicy OSP w Pobiednej 17 grudnia 2015 roku.

Mikołaj w Szkole w Pobiednej
Album zdjęć z odwiedzin Mikołaja w Szkole Podstawowej w Pobiednej w grudniu 2015 roku


Zakończenie roku szkolnego w SP Pobiedna
Album zdjęć z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Pobiednej 26 czerwca 2015 rokuFestiwal Piosenki Niemieckiej
Album zdjęć z Festiwalu Piosenki Niemieckiej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Pobiednej 2 czerwca 2015 roku.


Szkolny festyn rodzinny w Pobiednej
Album zdjęć ze "Szkolnego festynu rodzinnego w Pobiednej", który odbył się 11 czerwca 2015 roku.


Witaj majowa jutrzenko
Album zdjęć z festiwalu piosenki patriotycznej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Pobiednej 8 maja 2015 roku.


Listy dla Ziemi
Album zdjęć z akcji "Listy dla Ziemi" w której uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Pobiednej.


Dzień Teatru 2015
Album zdjęć z obchodów "Dnia Teatru", które w roku 2015 w Szkole Podstawowej w Pobiednej przebiegały pod nazwą "Lektury na szkolnej scenie".


Chcemy pięknie i mądrze żyć
Album zdjęć z realizacji projektu Stowarzyszenia Dzieci Przyszłością: Chcemy pięknie i mądrze żyć. Projekt został sfinansowany przez Fundację PZU a odbył się w okresie od maja do grudnia 2014 roku.

Warsztaty kulinarne
Album zdjęć z warsztatów kulinarnych przeprowadzonych przez panią Adelę Struk dla uczniów II klasy Szkoły Podstawowej w Pobiednej. W czasie zajęć uczniowie uczyli się przygotowywać kluski z makiem. 11 grudnia 2014 roku.

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Jeleniej Górze
Album zdjęć z wycieczki uczniów klas I i II Szkoły Podstawowej w Pobiednej do Muzeum Regionalnego w Jeleniej Górze. Podczas wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach dekorowania bombek choinkowych. Wycieczka odbyła się 16 grudnia 2014 roku.

Warsztaty teatralne
Album zdjęć z warsztatów teatralnych przeprowadzonych z uczniami Szkoły Podstawowej w Pobiednej przez aktorów Teatru "W drodze". Warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej w Pobiednej w dniu 12 grudnia 2014 roku

Dzieci Dzieciom
Album zdjęć ze spektaklu profilaktycznego "Dorośli i dzieci", oraz pokazu tańca czirliderek w wykonaniu rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Smolniku, przygotowanym pod kierunkiem pań: Doroty Kusibab i Małgorzaty Michalik. 9 grudnia 2014 roku.

Wycieczka kl.1 i 2 do Lubania i Leśnej
Album zdjęć z wycieczki klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Pobiednej do Lubania i Leśnej w dniu 8 grudnia 2014 roku.Mikołajki w szkole
Album zdjęć z imprezy mikołajkowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Pobiednej 5 grudnia 2014 roku.Wieczór wróżb czyli Andrzejki
Album zdjęć z wieczoru Andrzejkowego uczniów klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej w Pobiednej w dniu 27 listopada 2014 roku.Piękna nasza Polska cała
Album zdjęć z koncertu pt. "Piękna nasza Polska cała " w wykonaniu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Koncert odbył się w Szkole Podstawowej w Pobiednej 26 listopada 2014 roku.


Jasełka i wigilia w Szkole Podstawowej w Pobiednej
Album zdjęć z Jasełek Bożonarodzeniowych i szkolnej wigilii zorganizowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej w dniu 19 grudnia 2014 roku.


Wycieczka do Aqua Park Malachit
Album zdjęć z wycieczki klas 2-6 ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej do Aqua Park Malachit w Świeradowie-Zdrój 5 listopada 2014 roku.Cukierek czy psikus?
Album zdjęć z Halloween w szkole Podstawowej w Pobiednej. Uczniowie z klas 2 i 3 bawili się podczas imprezy "Cukierek czy psikus?" 31 października 2014 roku.


Dzień Niepodległości
Album zdjęć z obchodów Dnia Niepodległości w których uczestniczył poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej. Uroczystości połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na obelisku, odbyły się w Leśnej 10 listopada 2014 roku.

Dzień Edukacji Narodowej
Album zdjęć z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Pobiednej podczas których życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożył m.in. Burmistrz Leśnej Jan Surowiec. Uroczystość odbyła się 13 października 2014 roku.

Jesienne Igrzyska Sportowe
Album zdjęć z Jesiennych Igrzysk Sportowych uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej, które odbyły się 9 października 2014 roku.Wycieczka do Świeradowa
Album zdjęć z wycieczki do Świeradowa-Zdrój uczniów II klasy Szkoły Podstawowej w Pobiednej. Wycieczka odbyła się 26 września 2014 rokuJesienna wycieczka
Album zdjęć z jesiennej wycieczki uczniów drugiej klasy szkoły Podstawowej w Pobiednej po najbliższej okolicy. Wycieczka odbyła się 25 września 2014 roku.


Zielony rower
Album zdjęć z zajęć przeprowadzonych w Szkole Podstawowej w Pobiednej w ramach akcji Zielony Rower, które odbyły się 18 września 2014 roku.Szkolny biwak
Album zdjęć z biwaku szkolnego zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej w dniach 17 - 18 czerwca 2014 roku.


Szóstoklasiści na wycieczce we Wrocławiu
Album zdjęć z wycieczki szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej z Pobiednej do Wrocławia w dniu 2 czerwca 2014 rokuPasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej w Pobiednej
Album zdjęć z pasowania na czytelnika biblioteki uczniów I klasy Szkoły Podstawowej w Pobiednej w dniu 24 czerwca 2014 rokuZajęcia przyrodnicze w Szkole Podstawowej w Pobiednej
Album zdjęć z zajęć przyrodniczych I klasy Szkoły Podstawowej w Pobiednej przeprowadzonych we współpracy z Polskim Towarzystwem Holozoficznym. Zajęcia odbywały się w maju i czerwcu 2014 roku.


Dzień Rodziny w szkole w Pobiednej
Album zdjęć z uroczystości Dzień Rodziny, którą zorganizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej dla swoich rodzin i zaproszonych gości w dniu 12 czerwca 2014 roku.

Wycieczka ekologiczna
Album zdjęć z pieszej wycieczki uczniów Szkoły Podstawowej z Pobiednej do Świeradowa - Zdroju. Wycieczka odbyła się 5 czerwca 2014 roku.


Święto strażaków 2014
Album zdjęć z wizyty uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Pobiednej w remizie OSP Pobiedna z okazji Dnia Strażaka w dniu 6 maja 2014 roku.

W zielonym krajobrazie
Album zdjęć z akcji "W zielonym krajobrazie". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej włączyli się do akcji polegającej na porządkowaniu tras turystycznych porządkując trasy przebiegające przez Pobiedną w dniu 24 kwietnia 2014 roku.

Dzień Teatru 2014 w SP Pobiedna
Album zdjęć ze spektakli teatralnych przedstawionych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej z okazji Dnia Teatru obchodzonego w dniu 27 marca 2014 roku.

Nocny Maraton Filmowy
Album zdjęć z Nocnego Maratonu Filmowego zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej w ramach ferii zimowych w dniu 27 lutego 2014 roku.


Ferie na lodowisku w Łagowie
Album zdjęć z wycieczki uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej na lodowisko Łagowskiego Obiektu Sportowego ŁOŚ w Łagowie w ramach ferii zimowych w dniu 26 lutego 2014 roku.


Kulinarne ferie
Album zdjęć z zajęć kulinarnych przeprowadzonych z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej pod okiem pań z zespołu Łużyczanki w ramach zajęć zorganizowanych podczas ferii zimowych w dniu 20 lutego 2014 roku.Zabawa karnawałowo-walentynkowa
Album zdjęć z zabawy karnawałowo-walentynkowej uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej, która odbyła się w świetlicy OSP dnia 13 lutego 2014 roku...


Ferie w sali zabaw "Bajtuś"
Album zdjęć z pobytu uczniów ze szkoły podstawowej w Pobiednej w sali zabaw Bajtuś w Lubaniu podczas ferii zimowych w dniu 21 lutego 2014 roku...


Mała Syrenka
Album zdjęć z wyjazdu uczniów szkoły podstawowej w Pobiednej do Teatru Animacji w Jeleniej Górze na spektakl "Mała syrenka" w dniu 19 lutego 2014 roku...


Dzień Babci i Dziadka 2014
Album zdjęć z Dnia Babci i Dziadka zorganizowanego przez ich wnuki i wnuczki ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej w dniu 22 stycznia 2014 roku w świetlicy remizy OSP w Pobiednej,


Mikołaj w Szkole Podstawowej w Pobiednej
Album zdjęć z imprezy mikołajkowej przygotowanej dla uczniów przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Pobiednej w dniu 5 grudnia 2013 roku


Wieczór Andrzejkowy
Album zdjęć z Wieczoru Andrzejkowego dla uczniów, który odbył się w Szkole Podstawowej w Pobiednej w dniu 28 listopada 2013 roku.Na ludową nutę
Album zdjęć z zajęć dydaktycznych "Na ludową nutę" przeprowadzonych przez zespół Łużyczanki z Pobiednej dla klas I - IV szkoły podstawowej w Pobiednej w dniu 20 listopada 2013 roku.


Wycieczka do Zamku Legend Śląskich w Pławnej
Album zdjęć z wycieczki uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej do Zamku Legend Śląskich w Pławnej w dniu 10 października 2013 rokuJesienne Igrzyska Lekkoatletyczne w SP Pobiedna 2013
Album zdjęć z Jesiennych Igrzysk Lekkoatletycznych przeprowadzonych w Szkole Podstawowej w Pobiednej w październiku 2013 roku


Sprzątanie świata 2013
Album zdjęć z akcji Sprzątanie świata przeprowadzonej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej w dniu 27 września 2013 roku na terenie Pobiednej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Album zdjęć z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Pobiednej w dniu 2 września 2013 roku.Zajęcia przyrodnicze uczniów SP Pobiedna 2013
Album zdjęć z pozalekcyjnych zajęć przyrodniczych uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej przeprowadzanych w szkole oraz na terenie gospodarstwa Polskiego Towarzystwa Holozoficznego w Pobiednej w okresie marzec - czerwiec 2013 roku.

Wycieczka do Aquaparku Malachit w Świeradowie-Zdr
Album zdjęć z wycieczki uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej w Pobiednej do Aquaparku Malachit w Świeradowie-Zdroju w dniu 21 czerwca 2013 roku


Przedstawienie "Dzieci Dzieciom"
Album zdjęć z przedstawienia "Dzieci Dzieciom" - w wykonaniu kółka artystycznego klasy I SP Pobiedna pt. "Klub Podwórkowy" i kółka teatralnego klasy 3 pt "Czerwony Kapturek". 18 czerwca 2013 roku

Wycieczka do gospodarstwa "Przydębie" w Wolimierzu
Album zdjęć z wycieczki uczniów kl.III Szkoły Podstawowej w Pobiednej do Gospodarstwa Agroturystycznego "Przydębie" w Wolimierzu w dniach 18-19 czerwca 2013 roku


Wycieczka do Cyrkolandu na spektakl Pinokio
Album zdjęć z wycieczki uczniów klas I - III SP Pobiedna do cyrkolandu w Miłkowie na spektakl cyrkowy: "Pinokio" - w wykonaniu dzieci z Białorusi w dniu 11 czerwca 2013 roku.


Warsztaty w pracowni ceramicznej w Pobiednej
Album zdjęć z warsztatów kółka plastycznego trzeciej klasy SP Pobiedna w pracowni ceramicznej KERANOVA Łukasza Wrony w Pobiednej. Warsztaty odbyły się na przełomie maja i czerwca 2013 roku


Biwak na Dzień Dziecka
Album zdjęć z biwaku zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Pobiednej z okazji Dnia Dziecka w dniach 28-29 maja 2013 roku.Pasowanie na czytelnika
Album zdjęć z ceremonii pasowania na czytelnika najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej, która odbyła się w szkolnej bibliotece w dniu 14 maja 2013 roku.


Dzień Strażaka w Szkole w Pobiednej
Album zdjęć z wizyty uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej w remizie OSP w Pobiednej z okazji Dnia Strażaka w dniu 9 maja 2013 roku


Zajęcia kulinarne w 3 klasie SP Pobiedna
Album zdjęć z zajęć kulinarnych uczniów 3 klasy Szkoły Podstawowej w Pobiednej, podczas których przygotowali Sałatkę Śródziemnomorską z rukoli wyhodowanej przez nich w ramach zajęć przyrodniczych - 6 maja 2013 roku.

Patriotyczny maj w SP w Pobiednej
Album zdjęć z uroczystego apelu zorganizowanego z okazji świąt majowych w Szkole Podstawowej w Pobiednej maj 2013 roku


Dzień Ziemi 2013 w SP Pobiedna
Album zdjęć z obchodów Dnia Ziemi w III klasie SP Pobiedna w dniu 22 kwietnia 2013 r.Dzień Teatru 2013
Album zdjęć ze spektakli przygotowanych przez uczniów SP Pobiedna dla przedszkolaków z przedszkola w Pobiednej z okazji Dnia Teatru w dniu 27 marca 2013 roku.


Uczniowie SP Pobiedna w teatrze i muzeum w Lubaniu
Album zdjęć z wycieczki uczniów klas I-III SP Pobiedna na spektakl teatralny "Kopciuszek" oraz do Muzeum Regionalnego w Lubaniu z okazji pierwszego dnia wiosny, która odbyła się 21 marca 2013 roku.


Lodowisko i kino na zakończenie ferii
Album zdjęć z wyjazdu uczniów SP Pobiedna podczas ferii zimowych na lodowisko ŁOŚ w Łagowie i do multikina w Zgorzelcu w dniu 8 lutego 2013 roku.


Zimowe ognisko
Album zdjęć z ogniska dla uczniów SP Pobiedna podczas ferii zimowych w lutym 2013 rokuWesoła olimpiada
Album zdjęć z wesołej olimpiady uczniów SP Pobiedna, która odbyła się podczas ferii zimowych na Szkolnej Sali Gimnastycznej w Pobiednej 6 lutego 2013 roku


Uczniowie bawili się w Bajtusiu
Album zdjęć z wyjazdu uczniów SP Pobiedna do sali zabaw Bajtuś w Lubaniu podczas ferii zimowych w dniu 29 stycznia 2013 rokuFerie w Aquaparku Malachit
Album zdjęć z pobytu uczniów SP Pobiedna w Aqaparku Malachit w Świeradowie-Zdroju podczas ferii zimowych w dniu 1 lutego 2013 rokuZawody sportowe ucznów podczas ferii zimowych 2013
Album zdjęć z zawodów sportowych uczniów SP Pobiedna przeprowadzonych na Szkolnej Sali Gimnastycznej podczas ferii zimowych w dniu 4 lutego 2013 roku


Nocny maraton filmowy
Album zdjęć z nocnego maratonu filmowego uczniów SP Pobiedna w szkole podczas ferii zimowych w dniu 30 stycznia 2013 rokuFerie zimowe w Świeradowie-Zdroju
Album zdjęć z pobytu uczniów SP Pobiedna na stoku z oponami i w grocie solnej w Świeradowie-Zdroju podczas ferii zimowych w dniu 28 stycznia 2013 roku


Kulinarne ferie
Album zdjęć z zajęć kulinarnych przeprowadzonych przez Panie z zespołu Łużyczanki dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej podczas ferii zimowych w dniu 5 lutego 2013 roku


Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej w Pobiednej
Album zdjęć z balu karnawałowego uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej, który odbył się w remizie OSP w dniu 25 stycznia 2013 rokuDzień Babci i Dziadka w SP Pobiedna
Album zdjęć z uroczystości Dzień Babci i Dziadka zorganizowanych przez uczniów, Radę Rodziców i kadrę szkoły w remizie OSP w Pobiednej w dniu 22 stycznia 2013 roku.


Uczniowie z SP Pobiedna w Aquaparku w Świeradowie-Zdroju
Album zdjęć z pobytu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej w aquaparku w hotelu Malachit w Świeradowie-Zdroju w dniu 18 grudnia 2012 roku.


Mikołaj 2012
Album zdjęć ze spektaklu oraz spotkania z Mikołajem, przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej z Pobiednej które odbyło się w sali sportowej w Pobiednej w dniu 6 grudnia 2012 r.

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Pobiednej
Album zdjęć z zabawy Andrzejkowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Pobiednej w dniu 29 listopada 2012 r.Biskup Marek Mendyk z wizytą w Szkole Podstawowej w Pobiednej
Album zdjęć z wizyty Ks. Biskupa Marka Mendyka w Szkole Podstawowej w Pobiednej w dniu 25 października 2012 roku.Spektakl "To ci hałas"
Album zdjęć z wyjazdu uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Pobiednej na show teatralno-ekologiczne "To ci hałas" w wykonaniu Teatru Pozytywka z Krakowa. Spektakl odbył się w MDK w Lubaniu w dniu 1 października 2012 roku.

Sprzątanie świata 2012
Album zdjęć z akcji sprzątania świata przeprowadzonej przez uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków z Pobiednej w dniu 21 września 2012 roku


Inauguracja roku szkolnego 2012/2013
Album zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013 w Szkole Podstawowej w Pobiednej 3 września 2012r


Jasełka w Szkole Podstawowej w Pobiednej
Album zdjęć z jasełek zorganizowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej 21 grudnia 2011r.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
Album zdjęć z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012.Zakończenie roku 2011
Album zdjęć z uroczystości zakończenia roku szkolnego, które miało miejsce 22 czerwca 2011 roku


Dzień teatru 2011 r.
Album zdjęc z obchodzonego po raz czwarty w Szkole Podstawowej w Pobiednej Dnia Teatru - marzec 2011 roku


Jasełka 2010
Album zdjęć z Jasełek zorganizowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej - 21 grudnia 2010 r.


Mikołajki 2010 w szkole
Album zdjęć z Mikołajków wSzkole Podstawowej w Pobiednej grudzień 2010 r.


Dzień nauczyciela 2010
Album zdjęć z uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Pobiednej 14 października 2010 r.Inauguracja roku szkolnego 2010/2011
Album zdjęć z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011 w SP Pobiedna 1 września 2010r.Zakończenie roku szkolnego 2009/2010
Album zdjęć z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2009/2010 w SP Pobiedna 25 czerwca 2010r.


Rajd 3-dni, 3-kraje, 3-wędrówki 2010 r.
Album zdjęć z udziału uczniów SP Pobiedna w rajdzie: 3-dni, 3-kraje, 3-wędrówki 23 kwietnia 2010r.Dzień Teatru 2010 r.
Album zdjęć z Międzynarodowego Dnia Teatru obchodzonego w Szkole w Pobiednej 26 marca 2010 r.

Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u