•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Bocian wyzdrowiał

23 maja 2012 r.

Wszystkich zainteresowanych dalszymi losami Pobiadnieńskiego bociana, który z niewiadomych przyczyn zachorował informujemy, że bocian wyzdrowiał i już wrócił do rodzinnego gniazda na fabrycznym kominie. Po kilku dniach dużego osłabienia bocian czuł się coraz lepiej. Początkowo nie mógł jeszcze latać, ale już np. nie dawał się złapać osobom, które się nim opiekowały i sam radził sobie ze znajdowaniem pożywienia, w które obfituje łąka i staw Państwa Siódmaków. Gdy już odzyskał siły na tyle, aby próbować latać nie był jeszcze na tyle zdrowy, aby wylądować w gnieździe. Po kilku nieudanych próbach i tą sztukę w końcu opanował.
Czy bocianiej rodzinie uda się wychować w tym roku młode bociany jest raczej wątpliwe? Jednak najważniejsze, że dzięki Andżelice i innym osobom, które zaangażowały się w ratowanie bociana nadal z fabrycznego komina będzie słychać w Pobiednej bociani klekot.
Pomimo że w Polska przoduje w Europie pod względem ilości bocianich gniazd to w promieniu kilku km. od Pobiednej "nasze” gniazdo jest jedynym na stale zamieszkałym.Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u