•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Braki wody w Pobiednej

Braki wody w Pobiednej

30 listopada 2012 r.
W związku z brakami wody w Pobiednej otrzymaliśmy od Przedsiębiorstwa Miejskiego "Synergia" informację, z której wynika, iż z powodu bardzo niskiego poziomu wód i brakami wody na ujęciu w Pobiednej, woda zakręcana jest (tak jak wcześniej informowano w komunikacie) wyłącznie w godzinach nocnych, gdy pobór wody jest najmniejszy. Zakręcanie wody ma na celu zgromadzenie jak największej jej ilości na kolejny dzień. Małe ciśnienie w sieci lub całkowity brak wody w godzinach wcześniejszych niż 22.00 nie jest spowodowane zakręcaniem wody, lecz jej brakiem na ujęciu, na co w chwili obecnej spółka nie ma wpływu.

PM Synergia wyjaśnia również, że wcześniejsze krótkotrwałe braki wody spowodowane były modernizacją sieci wodociągowej na ul. Polnej oraz niezależnymi od tego pracami związanymi z modernizacją przez Grupę Tauron sieci energetycznej, o których PM Synergia nie zostało poinformowane, a co wiązało się z brakami prądu na ujęciu, które skutkowało wyłączaniem pomp.

Jak się dowiedzieliśmy priorytetowym zadaniem spółki w roku 2013 jest dokończenie drugiego etapu modernizacji ujęcia wody w Pobiednej, które powinno zwiększyć bezpieczeństwo dostaw wody.

Należy mieć nadzieję, że obecne opady śniegu i deszczu spowodują podniesienie poziomu wód i sytuacja w zaopatrzeniu w wodę ulegnie poprawie.


Opracował (m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u