•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> OSP Pobiedna >> Aktualności >> Uroczyste obchody dnia strażaka w Leśnej

Uroczyste obchody dnia strażaka w Leśnej

19 maj 2018 r.
W sobotę 12 maja 2018 r. w Leśnej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Leśnej, Pobiednej, Świecia, Grabiszyc, Szyszkowej, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Pobiednej i zaprzyjaźnionej SDH Nove Mesto pod Smrkem (Czechy) oraz zaproszeni goście m.in. Zastępca Burmistrza Leśnej Gabriela Pijanowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Leśnej Stanisław Marczyński, Sekretarz Gminy Anna Stelzer, ksiądz proboszcz Grzegorz Niwczyk z Leśnej, komendant kom. Piotr Pietrzyk i zastępca komendanta podinsp. Agata Sekuła z Komisariatu Policji w Leśnej.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.15 złożeniem meldunku przez dowódcę pododdziałów strażackich Druha Mirosława Jaworskiego członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa dolnośląskiego Druhowi Tadeuszowi Baka, wciągnięciem flagi związkowej na maszt i odegraniem hymnu strażackiego "Rycerze Floriana". Poczet flagowy wystawiła OSP w Leśnej. Otwarcia uroczystości dokonał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Leśnej Druh Waldemar Kleszcz, który przywitał strażaków, gości zaproszonych i mieszkańców oraz podziękował strażakom za społeczny trud, ofiarność i zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej na naszym terenie.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali, odznaczeń i wyróżnień zasłużonym strażakom. Medal brązowy "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali Druhowie Artur Kołpaczek z OSP Leśna i Krzysztof Dziołak z OSP Pobiedna. Odznaką "Strażak Wzorowy" wyróżnieni zostali Druhowie Denis Borcz, Cezary Zawadzki i Andrzej Bejster z OSP Leśna, Mirosław Jaworski i Mateusz Kisło z OSP Świecie oraz Zygmunt Świrski z OSP Szyszkowa. Odznaką "Za Wysługę V Lat" otrzymali Druhowie Denis Borcz i Cezary Zawadzki. Złotą odznakę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymał Druh Mateusz Kłeczek z OSP Świecie. W podziękowaniu za codzienny trud wszystkie jednostki otrzymały okolicznościowe statuetki. Indywidualne podziękowania za szczególne zaangażowanie w rozwój, utrzymanie i promocję OSP otrzymali Druhowie Eugeniusz Fischer z OSP Pobiedna, Dariusz Drozdek z OSP Świecie, Otto Tomicek z zaprzyjaźnionej SDH Nove Mesto pod Smrkem (Czechy)oraz laureat "Powiatowego konkursu wiedzy pożarniczej" Druh Mateusz Kłeczek z OSP Świecie.

Następnie ksiądz proboszcz - kapelan gminnych OSP poświęcił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który od tego roku służy w jednostce OSP Leśna.

Nieplanowanym punktem uroczystości było wywołanie przed szereg najmłodszych adeptów sztuki pożarniczej czyli Oscara, Kubę i Michała. Chłopcy ubrani w mundury strażackie, którzy przy boku starszych kolegów już zaczynają swoją przygodę z OSP otrzymali od strażaków i mieszkańców duże brawa.

Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień nadszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Pod adresem strażaków padło wiele ciepłych słów. Podziękowania za sumienne wykonywanie obowiązków, pochwały z osiąganych sukcesów oraz życzenia wszystkiego co dobre, życzenia pomyślności w działalności społecznej, pracy zawodowej i w życiu prywatnym.

Na zakończenie obchodów Dnia Strażaka w Leśnej nastąpił przemarsz pododdziałów i pocztów sztandarowych oraz przejazd wozów bojowych na sygnałach ulicami Leśnej.

Składamy podziękowania Księdzu Grzegorzowi Niwczykowi - proboszczowi parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Leśnej za odprawienie uroczystej mszy świętej w intencji strażaków, która miała miejsce 04.05.2018 r. w kościele Chrystusa Króla w Leśnej.

ZS
Źródło: Panorama Leśnej 2018/6


Więcej zdjęć z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u