Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


Einstein w szkole w Pobiednej

3 marca 2010 r.
Szkoła podstawowa w Pobiednej wraz z wieloma innymi szkołami w powiecie lubańskim przystąpiła do programu "Einstein - Każdy ma w sobie ukryty potencjał", który trwał będzie od drugiego semestru 2009/2010 do końca roku szkolnego 2010/2011.

Program Einstein: Ponad 6 milionów na zmiany w szkołach

Półtora roku dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, wycieczki, pomoce dydaktyczne dla uczniów szkół powiatu lubańskiego i przyzwoite wynagrodzenia dla nauczycieli - wszystko to zasługa Einsteina. Ale nie Alberta...
Powiat lubański dostanie 6 mln 680 tys. zł z na realizację programu pod nazwą "Einstein - Każdy ma w sobie ukryty potencjał". Pieniądze pochodzą z UE.

Z inicjatywy skorzystają uczniowie z wszystkich gmin powiatu ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. W sumie w całym powiecie to ponad sześć tysięcy uczniów.
- Każda szkoła opracuje swój program zajęć i będzie mogła go realizować już od drugiego semestru br. szkolnego do końca roku 2010/2011 - mówi Mariusz Tomiczek, naczelnik wydziału edukacji starostwa w Lubaniu.

Nauczyciele mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie. Według planów mają dostać 80 złotych brutto za godzinę. W projekcie Einstein na zajęcia pozalekcyjne przewidziano prawie 5 mln zł.
- Czy nauczyciele się cieszą, to zobaczymy, na pewno zajęcia będą płatne, a oprócz tego do każdej gminy trafią pieniądze na obsługę projektu - mówi Tomiczek.
Program wyrównujący szanse edukacyjne dzieci z mniejszych miejscowości to nie powielanie ofert szkół, ale wzbogacanie jej o to, na co w zwykłym programie nauczania i cyklu kształcenia nie bardzo jest czas.
- Normalna edukacja zapewnia realizację podstaw programowych - mówi Mariusz Tomiczek. - A przecież wiemy o tym, że dzieci mają szereg uzdolnień, które warto i trzeba rozwijać. Ponadto zorganizujemy dzieciom czas wolny, to może dać tylko dobre efekty - dodaje.

Efekty zobaczymy za dwa lata, kiedy program dobiegnie końca.(...).
Program został przygotowany przez Powiatowe Centrum Edukacyjne przy współpracy z wydziałem edukacji starostwa.

Projekt wzoruje się na projekcie SMOK, czyli Szkoła Myśląca o Każdym, który miał podobne cele i okazał się dużym sukcesem.

Źródło: NaszeMiasto.pl>Bolesławiec
Autor: Bernard Łętowski
Opracował (m)


Dołącz do nas



Tweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki




















Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u