•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane Izerbejdżan "trafił do więzienia"

Izerbejdżan "trafił do więzienia"


18 listopada 2022 r.
W ostatnią sobotę w Zakładzie Karnym w Zarębie koncertowali muzycy z grupy Izerbejdżan.


Zespół Izerbejdżan powstał w 2017 roku w miejscowości Pobiedna leżącej w Górach Izerskich w trakcie realizacji pierwszej edycji festiwalu "IZERBEJDŻAN Punk Eko Fest", którego głównym organizatorem jest Krzysztof "Teo" Tekliński. Teo wraz z Darkiem Królikowskim założyli zespół po rozpadzie ich poprzedniej grupy Pinokio Alternative. W 2018 roku zespół Izerbejdżan nagrał debiutancką płytę pt. "Pani z mięsnego" zawierającą jedenaście kompozycji. Na więziennej scenie przed, liczną grupą skazanych, wystąpili wszyscy muzycy z grupy: Krzysztof "Teo" Tekliński, Darek Królikowski, Janek Skulski, Tomasz Biesiada, Michał Głowacz oraz akustyk Rafał Barański, prezentując utwory w klimacie Punk Rockowym.

Koncert udało się zorganizować dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu cudownych, pełnych optymizmu i zapału ludzi, dla których w ich postępowaniu i życiu liczy się „inny człowiek”, nawet ten odbywający karę pozbawienia wolności. Muzycy zostali bardzo gorąco przyjęci przez publiczność, a ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Brawurowo i emocjonalnie wykonane utwory „Rzesze Izerbejdżanu” oraz „Ukraina” wyzwoliły w słuchaczach wiele pozytywnych emocji. Występom na scenie towarzyszyły również rozmowy i przemyślenia dotyczące genezy powstania utworów w oparciu o doświadczenia życiowe muzyków. Podczas rozmów poruszano kwestie poszukiwania właściwej drogi życiowej i sensu życia.

Na kanwie zorganizowanego koncertu składamy serdeczne podziękowania muzykom z zespołu za poświęcenie czasu, zaangażowanie i znakomity występ. Dziękujemy również Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu za wsparcie, udostępnienie sprzętu i wyposażenia scenicznego.

Źródło: eluban.pl


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u