•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> Dolnośląskie forum kobiet

Dolnośląskie forum kobiet

4 listopad 2009 r.
(Leśna/Wrocław) 1 października w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu spotkali się dolnośląscy liderzy działań społecznych, edukacyjnych i kulturalnych oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z ośrodkiem. W grodnie ponad 200 uczestników spotkania wśród których znalazła się Teresa Kęska reprezentująca powiat lubański, odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu "Najaktywnieszy lider działający na rzecz społeczności wiejskiej" oraz wymieniono się informacjami i doświadczeniami o działaniach lokalnych i regionalnych. Przedsięwzięcia te złożyły się na jubileusz działań promocyjnych Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Okolicznościowe statuetki, ufundowane przez Urząd Marszałkowski województwa Dolnośląskiego, oraz gratulacje 10 dolnośląskim liderom przekazali Ewa Pierzkowska - wicemarszałek Sejmu RP, dr Agnieszka Łętkowska - dyrektor DODR we Wrocławiu i Jacek Kaszuba - zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Obszarów wiejskich UMWD. Liderem z Dolnego Śląska nominowanym do udziału w eliminacjach krajowych konkursu "Kryształowa Koniczyna" została Wanda Dobrzyńska. Z okazji jubileuszu 5-lecia Ewa Wróbel, pracownik DODR we Wrocławiu i koordynator Klubów 4H na Dolnym Śląsku oraz lider działań organizacyjnych konkursu na najaktywniejszego lidera w województwie dolnośląskim, nagrodzona została medalem "Dolnosląski Lider 2009 w DODR we Wrocławiu". Uroczystości towarzyszyły liczne stoiska promocyjne z wyrobami artystycznymi i produktami lokalnymi.
Teresa Kęska jest z wykształcenia pedagogiem. Od ponad 35 lat pracuje z młodzieżą. W 2004 roku zmobilizowała do aktywaności kobiety z Pobiednej, co w efekcie pozwoliło nie tylko na reaktywację działalności Koła Gospodyń Wiejskich, które od dawna już tutaj nie istaniało, ale także na jego szeroko zakrojone działania. w 2007 roku nasza laureatka założyła 22 osobowy zespół ludowy "Łużyczanki", który występuje na różnych imprezach w wielu miejscowościach naszego regionu. W jesiennej edycji konkursu Radia Wrocław - Lista Przebojów Ludowych, zespół zajął I miejsce zdobywająć ponad 11 tysięcy głosów słuchaczy i w nagrodę w marcu br. w Sali Koncertowej Radia Wrocław nagrał płytę. Koło Gospodyń Wiejskich i zespół "Łużyczanki" pod kierownictwem swojego lidera - Teresy Kęskiej promują gminę Leśna i powiat lubanski. Wyróżnienie dla niej zatem jest jak najbardziej uzasadnione.
(IWA)

źródło: Ziemia Lubańska 4-18 listopad 2009 nr 21Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u