•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej

Łąki już płoną

1 marca 2015 r.

W kalendarzu jeszcze zima a bezmyślny sprawca lub sprawcy już podpalają trawy. 28 lutego 2015 roku o godzinie 13.44 roku Ochotnicza Straż Pożarna z Pobiednej została powiadomiona o płonących łąkach przy ulicy Hetmańskiej w Pobiednej. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane dwa zastępy strażaków. Po niemal natychmiastowym dotarciu na miejsce akcji, strażacy zastali płonące ponad pół hektara nieużytków, które dzięki sprzyjającej pogodzie szybko się rozprzestrzeniały. Po sprawnie przeprowadzonej akcji polegającej na podaniu jednego prądu gaśniczego oraz użyciu tłumic pożar został szybko opanowany i ugaszony.

Poniżej dzięki uprzejmości OSP Pobiedna prezentujemy zdjęcia z tej akcjiPrzypominamy, że zgodnie z art. 124 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody

ZABRANIA SIĘ WYPALANIA ŁĄK, PASTWISK, NIEUŻYTKÓW, ROWÓW, PASÓW PRZYDROŻNYCH, SZLAKÓW KOLEJOWYCH ORAZ TRZCINOWISK I SZUWARÓW

Kto nie przestrzega ww. zakazu podlega karze aresztu albo grzywny.

Wypalanie traw grozi również utratą unijnych dopłat dla rolników.

Wypalanie traw jest czynem nagannym, a w wyniku tego procesu powstają ogromne straty w środowisku naturalnym. Pożary nieużytków, z uwagi na ich charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę sił i środków naszych ochotniczych straży pożarnych. Każda interwencja to poważny wydatek finansowy. Strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu. Wypalanie traw często utrudnia również poruszanie się po drogach kierowcom i może być przyczyną groźnych wypadków.

Przypominamy również, że Policja konsekwentnie będzie egzekwować zakaz wypalania traw oraz surowo karać podpalaczy.


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u