•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> OSP >> Aktualności >> Strażacy z OSP Pobiedna nie tylko gaszą

Strażacy z OSP Pobiedna nie tylko gaszą

17 kwietnia 2011 r.
Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiednej w roku 2011 uczestniczyli w 105 zdarzeniach. 64 wyjazdy alarmowe były wyjazdami do gaszenia pożarów, natomiast 41 do usuwania miejscowych zagrożeń.
W roku 2011 grono członków OSP Pobiedna powiększyło się o dwóch 2 nowych strażaków (Wrona Krzysztof i Mazur Szymon) i w chwili obecnej jednostka liczy 38 członków. Natomiast Młodzieżowa drużyna Pożarnicza (MDP) powiększyła się o 8 nowych członków.

Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu przekazała jednostce OSP Pobiedna samochód rozpoznania terenowego marki Jeep.W chwili obecnej OSP Pobiedna posiada 4 pojazdy w każdej chwili gotowe do wyjazdu do akcji. Więcej zdjęć pojazdów OSP Pobiedna można obejrzeć tutaj.

Dzięki dofinansowaniu z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostka OSP Pobiedna wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratownictwa technicznego wykorzystywanego podczas wypadków samochodowych w celu uwolnienia uwięzionych pasażerów z rozbitych pojazdów oraz agregatu prądotwórczego i najaśnic służących podczas różnego rodzaju zdarzeń do oświetlania terenu działania.

Oprócz udziału w akcjach ratowniczych członkowie OSP Pobiedna, na co dzień są zaangażowani w ćwiczenia, szkolenia oraz utrzymanie sprzętu w ciągłej gotowości poprzez przeglądy, naprawy i remonty, które wykonują własnymi siłami i umiejętnościami.
W ostatnim okresie strażacy wykonali dużo prac remontowych w budynku remizy. Między innymi pomalowali świetlicę, wybudowali nową szatnię wraz z zapleczem sanitarnym. Ponieważ, w budowę szatni zaangażowało się również kilku mieszkańców Pobiednej, którzy nie są członkami OSP Pobiedna strażacy chcieli złożyć podziękowania za udzieloną pomoc Mirosławowi Rypicz, Arkadiuszowi Łozińskiemu, Markowi Wronie oraz Janowi Sojka.Więcej zdjęć nowo wybudowanej szatni można obejrzeć tutaj.

W garażach wykonano nową posadzkę z żywicy epoksydowej i tutaj strażacy szczególnie dziękują dla Firmy Flowcrete Polska Sp. z o.o. za wsparcie przy realizacji tych prac.


Nadleśnictwu Świeradów-Zdrój strażacy dziękują za przekazanie 1500,- zł. na zakup opału.

Podziękowania od strażaków OSP Pobiedna należą się również firmie Philips Lighting Poland SA. i firmie MIX sp. z o.o. za wspieranie ich działalności.

Opracował (m) na podstawie informacji uzyskanych z OSP Pobiedna.


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u