•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Promesy dla MDP


6 listopada 2022 r.
W poniedziałek 24 października, w centrum kultury w Węglińcu, odbyła się uroczystość wręczenia promes dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatów: zgorzeleckiego, bolesławieckiego, lwóweckiego i lubańskiego.

Uroczystość odbyła się z udziałem Pana Rafała Ślusarza - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, nadbryg. Adama Koniecznego - zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Marka Kamińskiego - Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, a także w obecności burmistrzów i wójtów. Z powiatu lubańskiego promesy odebrali przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy ochotniczych strażach pożarnych z: OSP Olszyna, OSP Siekierczyn, OSP Radostów, OSP Pobiedna i OSP Świeradów Zdrój.

Są to środki finansowe, które wspomagają działalność MDP. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza jest komórką organizacyjną jednostki OSP. Zostaje powołana przez zarząd na podstawie Statutu OSP. Celem działalności MDP jest szersze zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat. Dolną granicę wieku wyznacza statut danej OSP.

Żródło: https://www.gov.pl/


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u