•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> OSP >> Aktualności >> Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Pobiednej

Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Pobiednej

29 września 2012 r.

W sobotę 22 września 2012r drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Pobiednej wzięła udział w międzynarodowych zawodach strażackich w Hejnicach (Czechy). Starowały drużyny czeskie, polskie i niemieckie, w kategoriach męskich, żeńskich i dziecięcych. Zadaniem drużyn było jak najszybsze podłączenie i rozwinięcie węży, uruchomienie motopompy i napełnienie zbiorniczków z wodą umieszczonych za tarczą z małym, kilkucentymetrowym otworem. Drużyny startowały po 2 razy, a potem wybierany był najlepszy, czyli najkrótszy czas wykonania zadania.

Wysoką klasę zaprezentowali strażacy z Raspenawy osiągając czas – 23,28 sekund. Nasi druhowie nie mogą pochwalić się nawet porównywalnym wynikiem. W dużej mierze jest to wina różnicy w wyposażeniu strażaków z Czech i naszej OSP.

Już przed pierwszą turą startów awarii uległa stara, mocno zużyta motopompa. Jury przesunęło start Pobiednej na koniec kolejki, dając czas na naprawę sprzętu. Niewiele to jednak pomogło, bo gdy strażacy wreszcie ruszyli, pompa znowu odmówiła posłuszeństwa i próba nie została zaliczona. Podobną wpadkę miały jeszcze 2 drużyny czeskie. W drugiej turze nasi strażacy użyli sprzętu z Hejnic, niestety, pomimo dużego zaangażowania ich czas nie był wystarczający do zajęcia punktowanego miejsca.

Honor Pobiednej uratowali nasi najmłodsi - 7 WSPANIAŁYCH z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Pobiedna. Dzieci startowały na tym samym sprzęcie i dystansie co ich dorośli koledzy, ale ich czas był o 7,05 sekundy lepszy! Szczególne brawa należą się Filipowi Hałasowi, który prawie samodzielnie i bardzo celnie, utrzymał "sikawkę" (film). MDP zajęło 1 miejsce w swojej kategorii, pomimo mocno zdekompletowanego składu drużyny – tylko 7 dzieci posiadało dowody tożsamości potrzebne do przekroczenia granicy.

Serdecznie Gratulujemy MDP sukcesu, a ich starszym kolegom i nauczycielom życzymy bardziej udanych występów i oczywiście - nowocześniejszego sprzętu.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć tutaj, a film z występu naszej MDP tutaj.

Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u